OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 22-29.05.2022

1. W liturgii tego tygodnia: od jutra do środy będziemy obchodzić dni modlitw o urodzaje, tzw. „dni krzyżowe”. Przez trzy kolejne dni o godz. 18.00 udamy się z procesją przed krzyż misyjny, odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych, a po modlitwach pod krzyżem zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej. We wtorek będzie wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek – św. Filipa Neri. Czwartek to również Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanych mamach, którym tak wiele zawdzięczamy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30; w Powroźniku o godz. 18.00. Będą też msze św. rano, o godz. 7.00 /z wyjątkiem poniedziałku i soboty/.
3. W środę, o godz. 18.00 w Tyliczu, młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Duchowym przygotowaniem będzie udział młodzieży w Mszach św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Na te Msze św. prosimy też rodziców. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek, o godz. 17.00.
4. W sobotę, 28 maja, młodzież z klasy VIII, wraz z ks. Mateuszem i opiekunami udaje się na pielgrzymkę dziękczynną za przyjęty Sakrament Bierzmowania do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa-Łagiewnik. Wyjazd spod nowego kościoła o godz. 7.00.
5. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.0 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek. W kwietniu złożono na ten cel 374 zł. Również w piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
6. Próba scholi DSM będzie we wtorek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 14.00
7. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, proszone są o zabranie od Ks. Mateusza druków umowy o udział w pielgrzymce, zawieranej z biurem pielgrzymkowym. Druki te należy wypełnić i oddać do końca maja.
8. Pragniemy już dziś poinformować, że za dwa tygodnie, w niedzielę 5 czerwca, Msza św. popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.00. W to niedzielne popołudnie wszystkich Parafian zapraszamy na Festyn Rodzinny.Przygotowany jest ciekawy program artystyczny, cenne nagrody w loterii fantowej, atrakcje dla dzieci. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast lub ewentualnie innych poczęstunków. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
9. Parafia MB Wniebowziętej w Krynicy-Zdroju zaprasza w przyszłą niedzielę na procesję maryjną do Królowej Krynickich Zdrojów i Mszę św. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w kościele Zdrojowym.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Mateusz Oczkoś, zam. w Powroźniku i Marzena Czyżycka, zam. w Żeleźnikowej Małej – II zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o dramacie wojny w Ukrainie i o nowej błogosławionej Paulinie Jaricot.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 15.00 Pogrzeb śp. Heleny Półtorak /różaniec: 14.30/
       16.30 /Wojkowa/ ++ Maria Mirek, Kazimiera Pustułka – z okazji Dnia Matki
       18.00 1/ + Antonina Wątroba, w 26 rocz. śmierci – od córki
                  2/ + Stefania Mosur – od syna Krzysztofa z rodziną

Wt. 7.00 1/ + Janina Gościńska – od synowej Barbary
        16.30 /Wojkowa/ ++ Maria, Michał Jamrozowicz
        18.00 1/ + Józefa Multarzyńska
                   2/ W int. Anny Bednarz z okazji Dnia Matki, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci

Śr. 7.00 1/ + Stanisław Gromala, w 30 dniu po śmierci – od córki Iwony z rodziną
      16.30 /Wojkowa/ + Franciszek Myjak – od syna Janusza z rodziną
      18.00 1/ + Marian Pustułka – w 1 rocz. śmierci

Cz. 7.00 1/ W 6 rocznicę śmierci – od męża, dzieci i wnuka Oliwiera
      16.30 /Wojkowa/ + Maria Cebula, z okazji Dnia Matki – od córki Józefy
      18.00 1/ + Bronisława Gierszewska, z okazji Dnia Matki – od dzieci

Pt. 7.00 1/ + Kazimierz Cieśla, w 16 rocz. śmierci – od żony i dzieci
      16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – w 2 rocz. śmierci
      18.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                 2/ ++ Wojciech, Stanisława Szczepaniak

So. 16.30 /Wojkowa/ + Zygmunt Sopata – w 34 rocz. śmierci
       18.00 1/ + Antoni Głąb – w 2 rocz. śmierci

Niedz. 8.00 1/ + Jan Półtorak – od rodziny

              9.30 (Wojkowa) ++ Joanna i Antoni Koszut – od córki

             11.00 1/ W pewnej intencji
                       2/ ++ Aniela, Ludwik Kozieńscy

             15.00 1/ + Mirosław Joniec – w 4 rocz. śmierci

Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Gromalę /złożone z intencji pogrzebowych/ będzie sprawował od 23 maja ks. Sławomir Tykarski w Toruniu.