OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 8-15.05.2022

1. Dziś w naszej Parafii jest dzień odpustu, ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła – Patrona naszej Parafii. Św. Jakubowi zawierzamy wszystkie nasze sprawy osobiste i wspólnotowe. Zachęcamy do nawiedzenia naszej zabytkowej cerkwi w Powroźniku, której patronuje św. Jakub.
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek będzie liturgiczna uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski i diecezji; w piątek wspomnienie liturgiczne NMP z Fatimy; w sobotę święto św. Macieja Apostoła. Przez cały tydzień będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
3. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30 będzie Msza św. a po niej nabożeństwo majowe; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe a potem Msza św. Od wtorku do piątku będą też msze św. rano o godz. 7.00.
4. Jutro dzieci pierwszokomunijne zakończą Biały Tydzień. W najbliższą sobotę /14 maja/ dzieci udadzą się /wraz z rodzicami/ na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa-Łagiewnik. Wyjazd o godz. 7.00 spod cerkwi w Powroźniku.
5. Młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. we wtorek, o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy IV będą obchodzić pierwszą rocznicę przyjęcia I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00.
7. Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w środę, po Mszy św. wieczornej.
8. Próba scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 14.00.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Xavier Bois d’Enghien zam. w Belgii i Justyna Myjak, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o tym, kiedy duszpasterz jest dobrym pasterzem i o wpływie wojny w Ukrainie na dostęp do żywności.

Pn. 16.30 /Wojkowa/ + Stanisław Pustułka
        18.00 1/ + Kazimiera Multarzyńska – w rocznicę śmierci

Wt. 7.00 1/ + Antonina Majerska
        16.30 /Wojkowa/ + Franciszek Myjak – od córki Beaty z rodziną