OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 1-8.05.2022

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W liturgii Kościoła we wtorek /3 maja/ będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to równocześnie dzień I Komunii św. w naszej Parafii. Msze święte w tym dla wszystkich Parafian będą w Powroźniku o godz. 8.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. Uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii dzieciom z klasy III będzie o godz. 10.00. W pozostałe dni tygodnia dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć w Białym Tygodniu.
3. W liturgii tego tygodnia: w środę będzie wspomnienie liturgiczne św. Floriana; w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego – Patrona Parafii i zabytkowej cerkwi.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej Parafii odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła. Kazania wygłosi ks. dr hab. Piotr Łabuda – profesor biblista z Tarnowa, który będzie też przewodniczył uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej wszystkich Parafian. Prosimy o asystę Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę DSM, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, panów do niesienia baldachimu.
5. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do udziału w specjalnym nabożeństwie pierwszej soboty o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem i odpustem będzie codziennie przed Mszą św., oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
6. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30 będzie Msza św. a po niej nabożeństwo majowe; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe a potem Msza św.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Arkadiusz Kulig, zam. w Szczawniku i Renata Anna Sopata, zam. w Wojkowej – II zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o pięknej tradycji nabożeństw majowych i o patriotyzmie Polaków.

Pn. 7.00 1/ ++ Wojciech i Katarzyna Majewscy i zmarłe dzieci – od córek
       16.30 /Wojkowa/ + Wawrzyniec Bednarz – od córek Bernadety i Katarzyny
       18.00 1/ + Maria Półtorak – od dzieci

Wt. 8.00 1/ + Edyta Maczuga-Nowikow
                  2/ + Franciszek Półtorak – od dzieci
       10.00 W int. dzieci przyjmujących I Komunię św.
       16.30 /Wojkowa/ + Edward Sosnowski, w 20 rocz. śmierci – od syna Romana z rodziną
      18.00 1/ + Karol Szwarga

Śr. 7.00 1/ + Sebastian Oczkoś – od braci Dawida i Jakuba
      16.30 /Wojkowa/ W int. rodziny Jamrozowiczów, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej