OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 24.04-1.05.2022

1. W dzisiejsze Święto Miłosierdzia, przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Caritas naszej Diecezji. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek uroczystość liturgiczna św. Wojciecha, w święto św. Katarzyny ze Sieny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
3. W tym tygodniu Msze św. będą o godz. 7.00 /w wyjątkiem soboty/ i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. jest odmawiany różaniec.
4. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich uczestników Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W kwietniu na ten cel złożono 20 100 zł: Powroźnik 17 850 zł, Wojkowa 2 250 zł. Bóg zapłać!
6. Dzieci z klasy III zapraszamy, wraz z rodzicami, na Mszę św. w czwartek, o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie próba liturgiczna, przed przyjęciem I Komunii św. Do I spowiedzi św. dzieci przystąpią w najbliższą sobotę, o godz. 10.00. Zachęcamy do spowiedzi także rodziców i rodziny tych dzieci.
7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 8 maja, będziemy obchodzić odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Arkadiusz Kulig, zam. w Szczawniku i Renata Anna Sopata, zam. w Wojkowej – I zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

Pn. 7.00 1/ + Sebastian Oczkoś – od pracowników Przedszkola w Powroźniku
       18.00 1/ ++ Maria i Tadeusz Smela – w 1 rocz. śmierci Marii

Wt. 7.00 1/ + Władysława Rymarczyk – od wnuka Rafała
       18.00 1/ + Michał Polański