OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.04.2022

1. Dzisiejsza Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest największym świętem naszej wiary rozpoczynającym Oktawę Wielkanocną. Przeżyjmy ten dzień święcie i w gronie rodzinnym. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Składka na tacę jutro będzie przeznaczona KUL i PAT.
2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczną obecność w ceremoniach liturgicznych Triduum Paschalnego i podczas adoracji. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych świąt. Dziękuję Księdzu Mateuszowi za posługę kapłańską. Dziękuję Panu Organiście Tadeuszowi za prowadzenie śpiewów. Dziękuję Kościelnemu Jakubowi Kąckiemu za ofiarną posługę w kościele. Serdeczne podziękowanie składam Pani Joannie Rydzanicz, Marianowi Giza, Antoniemu Pomietło za dekorację Ciemnicy i Grobu Bożego, Pani Dorocie Citak za codzienną troskę o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję też p. Eugeniuszowi Wolak za wykonanie nowego tabernakulum do Grobu Bożego. Dziękuję Państwu Markowi i Lucynie Ziębowicz za wystrój cerkwi i za troskę o otoczenie naszej świątyni. Dziękuję Pawłowi Kąckiemu za wystrój i za codzienną opiekę nad cerkwią. Dziękuję naszemu chórowi parafialnemu „Cantores Sancti Jakobi”, Ceremoniarzom Kacprowi Smela i Piotrowi Janas, komentatorowi Szymonowi Garncarczyk, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi DSM, kantorkom, lektorkom za przygotowanie oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego. Serdeczne podziękowania składam Panu Maksymilianowi Pawłowskiemu i strażakom za czuwanie przy Grobie Bożym. Dziękuję Zespołowi Młodzieżowemu i Grupie Młodzieżowej za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Dziękuję Różom Różańcowym za prowadzenie adoracji przy Ciemnicy. Dziękuję rodzinom za zrobienie pięknych palm, które zdobią naszą świątynię. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Caritas za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Ze szczerego serca dziękuję za składane nam, kapłanom, życzenia świąteczne oraz ofiarowane podarunki na stół wielkanocny. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!
3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o religijnym znaczeniu Wielkanocy.

Intencje mszalne na Poniedziałek Wielkanocny:
Pon. 8.00 1/ W int. rodziny Polańskich–o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                    2/ ++ Helena i Jan Majerscy i zmarli z rodziny

           9.30 (Wojkowa) + Wawrzyniec Bednarz, w 27 rocz. śmierci – od żony Marii z córką

          11.00 1/ + Edyta Maczuga-Nowikow
                    2/ + Kazimierz Hajduga, w 1 rocz. śmierci – od Justyny i Mariusza Hajdugów

          15.00 1/ W int. Arka, Kamila i Nikoli, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziny