OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 10-17.04.2022

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczną obecność na rekolekcjach, nabożeństwach pasyjnych i na Drodze Krzyżowej ulicami Parafii.
2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele. O godz. 15.00 będą Gorzkie Żale, a następnie Msza św.
3. Jutro, w Wielki Poniedziałek będzie w naszej parafii spowiedź przed świętami. Spowiedź będzie od godz. 14.30 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. W Wojkowej spowiedź będzie o godz. 16.30. Będą też kapłani z innych parafii. Prosimy wszystkich Parafian o skorzystanie z sakramentu pokuty, aby z czystymi sercami przystąpić do świętowania największych tajemnic naszej wiarY.
4. Msze św. w tym tygodniu do środy będą o godz. 7.00 i 18.00.
5. Do chorych udamy się w czwartek od godz. 9.00.
6. W czwartek rozpoczniemy świętowanie Triduum Paschalnego. Zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy wspólnotowej.
7. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wojkowej będzie o godz. 16.00, w Powroźniku o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00 w ciszy.
4. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Jest to dzień modlitwy i skupienia. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. Dyspensy w tym dniu nie ma. O godz. 8.00 rano będą Godzinki o Męce Pańskiej i następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 10.00 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Od godz. 11.00 do 18.00 adoracje będą prowadzić Róże Różańcowe.

Porządek adoracji w Wielki Piątek:
8.00 – od rodziny Świderskich do P. Józefa Oleksego
9.00 – od rodziny Skarłosz do P. Stanisławy Mordarskiej
10.00 – Dzieci i młodzież
11.00 – od rodziny Olszaków do rodziny Rymarczyków
12.00 – od rodziny Czuba do rodziny Nosal
13.00 – od rodziny Hajdugów do rodziny Ozimek
14.00 – od rodziny Ziembowiczów do rodziny Mosurów
15.00 – od rodziny Daniel do rodziny Porębów
16.00 – domy w stronę Szczawicznego oraz od rodziny Majerskich do rodzin
mieszających przy ujęciu wody
17.00 – osoby, które nie mogły być wcześniej na adoracji
——————
21.00 Młodzież szkół średnich, studiująca i pracująca
22.00 – Adoracja w ciszy

Liturgia Wielkiego Piątku w Wojkowej będzie o godz. 15.30, a w Powroźniku o godz. 18.00. Na ceremonie złożą się: Droga Krzyżowa, rozważanie Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Prosimy strażaków o asystę przy Grobie Pańskim. W Wojkowej po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, podczas której o godz. 18.00 prosimy o poprowadzenie adoracji przez Róże Różańcowe, a o godz. 19.00 adoracja w ciszy. W Powroźniku adoracja przy Grobie Pańskim będzie do godz. 23.00. Za pobożne uczestnictwo w adoracji Krzyża, oraz adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w Wielki Piątek można zyskać odpust zupełny. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pańskim i oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa. Warto w tym dniu zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. O godz. 8.00 rano będą Godzinki o Męce Pańskiej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Powroźniku będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Wojkowej poświęcenie pokarmów będzie o godz. 11.00, na parkingu przed kościołem. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00 na zewnątrz kościoła, gdzie będzie poświęcenie ognia. Następnie odbędzie sie Liturgia Światła, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Po nabożeństwie będzie przygotowanie kościoła do świąt.
6. Podczas Triduum Paschalnego, zgodnie z przepisami liturgicznymi, Komunia św. w kościele będzie udzielana tylko podczas wieczornych obrzędów liturgicznych.
7. Niedziela Wielkanocna – Dzień Zmartwychwstania Chrystusa. Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła będzie o godz. 6.30 i Msza św. Na Rezurekcję zapraszamy wszystkich Parafian. Prosimy o asystę Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę DSM, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, panów do niesienia baldachimu oraz trzymających straż przy grobie strażaków. Pozostałe Msze św. w Powroźniku o godz. 11.00 i 15.00, w Wojkowej o godz. 9.30.
8. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej na nasz III Parafialny Festyn Rodzinny. Cały dochód z festynu przeznaczamy na dzieła charytatywne w Parafii.
9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Patryk Rytelewski, zam. w Miłkowie i Agata Elżbieta Syjud, zam. w Wojkowej – II zapowiedź
10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o liturgii Triduum Paschalnego i o bogactwie duchowym sakramentu pokuty.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ + Leon Koza – z okazji imienin
         18.00 1/ + Ryszard Giza – od córki, zięcia i wnuka
                    2/ ++ Maria i Józef Gurba – od córki z rodziną

Wt. 7.00 1/ ++ Ignacy, Anna i Józef Gadzina – w 18 rocz. śm, Józefa
       18.00 1/ + Jan Półtorak – od dzieci
                  2/ ++ Maria i Stanisław Giza – od Moniki i Kazimierza Polańskich

Śr. 7.00 1/ + Maria Gawlik, w 30 dniu po śmierci – od wnuczek Karoliny i Doroty
      18.00 1/ W int. Justyny, w dniu urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od mamy

Cz. 16.00 (Wojkowa) W int. Bożeny i Janusza Samek, w 30 rocz. ślubu, podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci i wnuków
       18.00 1/ W int. Ks. Proboszcza, z prośbą o błog. Boże w wypełnianiu powołania kapłańskiego, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej – od Apostolatu Margaretka
                 2/ W int. Ks. Mateusza, z prośbą o błog. Boże w wypełnianiu powołania kapłańskiego, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej – od Apostolatu Margaretka

Sob. 19.00 1/ Za Parafian
                     2/ + Wawrzyniec Bednarz – w rocznicę śmierci

Niedz. 6.30 1/ ++ Stefania i Mieczysław Mosur – od córki
                       2/ ++ Antonina i Jan Ziębowicz
              9.30 (Wojkowa) 1/ W int. Jana i Zofii, w 50 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci i wnuków
                                            2/ W int. Marii i Wincentego Myjak, w 28 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
             11.00 1/ W int. Anny i Jakuba, w 20 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i rodzeństwa z Muszyny
             15.00 1/ W int. pewnej rodziny, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej