OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 3-10.04.2022

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary, złożone dziś na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św.
3. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem środy/ i popołudniu o godz. 18.00. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany różaniec.
4. W liturgii tygodnia: w poniedziałek po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek nabożeństwo do św. Jakuba Młodszego Apostoła, w środę nowenna do MBNP, w czwartek nabożeństwo do Chrystusa Przemienionego i modlitwa o powołania, w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
4. W piątek Droga Krzyżowa w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o godz. 18.00 będzie Msza św., zaś po Mszy św. zapraszamy wszystkich Parafian na drogę krzyżową ulicami parafii. Wyjdziemy z nowego kościoła w kierunku dolnego Powroźnika, a zakończenie nabożeństwa będzie przy cerkwi. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Prosimy też, aby w tej drodze krzyżowej wzięli udział kandydaci do bierzmowania z klasy VII i VIII.
5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Uroczysta Msza św. z poświęceniem palm będzie o godz. 11.00. Poświęcenie palm odbędzie przed wejściem do kościoła, dlatego prosimy, aby w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 oczekiwać z palmami przed wejściem do kościoła. Najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone i będą zdobić Grób Pański. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
6. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów będzie w sobotę, o godz. 10.00.
7. Zachęcamy do nabywania paschalików i baranków wielkanocnych, przy wyjściu z kościoła.
8. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej na nasz III Parafialny Festyn Rodzinny. Cały dochód z festynu przeznaczamy na dzieła charytatywne w Parafii.
9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Patryk Rytelewski, zam. w Miłkowie i Agata Elżbieta Syjud, zam. w Wojkowej – I zapowiedź
10. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m. in. o postawie papieży wobec wojny i o grzechach obżarstwa.

Pon. 7.00 1/ + Władysława Rymarczyk – od Katarzyny i Grzegorza Rymarczyk z dziećmi
         18.00 1/ + Władysław Półtorak – od Wiesława Porębskiego

Wt. 7.00 1/ + Kazimierz Hajduga – od uczestników pogrzebu
        18.00 1/ + Józef Giza

Śr. 18.00 1/ + Piotr Szczygieł, w 4 rocz. śmierci – od żony i dzieci

Czw. 7.00 1/ + Sebastian Oczkoś – od kolegów i koleżanek z klasy ze szkoły w Powroźniku
          18.00 1/ + Maria Giza – w 15 rocz. śmierci

Pt. 7.00 1/ W int. Bogu wiadomej
      15.30 /Wojkowa/ W int. rodziny Barbary i Antoniego, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
       18.00 1/ + Józef Padula – w 11 rocz. śmierci

Sob. 7.00 1/ + Helena Polańska, w 30 dniu po śmierci – od córki Elżbiety z rodziną
         18.00 1/ + Jan Szczepaniak, w 28 rocz. śmierci – od żony

Niedz. 8.00 1/ ++ Stanisława i Kazimierz Janas

9.30 (Wojkowa) W int. Stanisława, w 60 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boze, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i rodzeństwa

11.00 1/ + Maria Giza – w 15 rocz. śmierci

15.00 1/ + Jan Półtorak, w 7 rocz. śmierci – od żony i dzieci

Msze św. gregoriańskie za śp. Helenę Polańską /złożone z intencji pogrzebowych/ sprawuje od 30 marca przez Ks. Michał Oleksowicz w Toruniu.