OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 21-28.11.2021

1. Dziś, wobec Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, odmówimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za to nabożeństwo możemy uzyskać odpust zupełny. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, na pomoc parafiom przy wschodniej granicy z Białorusią, które pomagają znajdującym się tam uchodźcom
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Cecylii, w środę św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów.
3. Msze św. będą tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 (o godz. 16.30 różaniec z wypominkami).
4. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W poniedziałek, 22 listopada, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity – Patronki spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych, i za jej przyczyną będziemy modlić się o ich pomyślne rozwiązanie. O godz. 17.00 będzie Msza św. i nabożeństwo wraz z błogosławieństwem róż. Na to nabożeństwo można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania, a przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.
6. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 16.30 odmówimy różaniec, a następnie będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W październiku na ten cel zostało złożone 459 zł.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na koncert naszego chóru parafialnego Cantores Sancti Jakobi oraz chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna, pod hasłem „II Koncert Cecyliański”. Koncert został przygotowany w ramach warsztatów chóralnych, z uwzględnieniem muzyki liturgicznej i patriotycznej, współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
8. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18.00, spotkanie LSO w sobotę o godz. 10.00.
9. W przyszłą niedzielę będzie można już nabywać opłatki na stół wigilijny, z którego ofiary będą przeznaczone jako forma podziękowania Panu Organiście za jego posługę.
10. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o Cudownym Medaliku i o sylwetce nowego błogosławionego, ks. Jana Machy. W zakrystii można nabywać lampiony adwentowe na roraty.

Pon. 7.00 1/ + Andrzej Giza, z okazji imienin – od żony
         17.00 1/ O uzdrowienie Iwony z choroby nowotworowej, za wstawiennictwem św. Rity
                    2/ ++ Maria i Wojciech Gałka – od syna Juliusza z rodziną

Wt. 7.00 1/ + Rozalia Wysopal – od siostry Marii Jeleńskiej z mężem