OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 21-28.11.2021

1. Dziś, wobec Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, odmówimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za to nabożeństwo możemy uzyskać odpust zupełny. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, na pomoc parafiom przy wschodniej granicy z Białorusią, które pomagają znajdującym się tam uchodźcom
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Cecylii, w środę św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętych Patronów.
3. Msze św. będą tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 (o godz. 16.30 różaniec z wypominkami).
4. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W poniedziałek, 22 listopada, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity – Patronki spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych, i za jej przyczyną będziemy modlić się o ich pomyślne rozwiązanie. O godz. 17.00 będzie Msza św. i nabożeństwo wraz z błogosławieństwem róż. Na to nabożeństwo można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania, a przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.
6. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 16.30 odmówimy różaniec, a następnie będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W październiku na ten cel zostało złożone 459 zł.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na koncert naszego chóru parafialnego Cantores Sancti Jakobi oraz chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna, pod hasłem „II Koncert Cecyliański”. Koncert został przygotowany w ramach warsztatów chóralnych, z uwzględnieniem muzyki liturgicznej i patriotycznej, współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
8. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18.00, spotkanie LSO w sobotę o godz. 10.00.
9. W przyszłą niedzielę będzie można już nabywać opłatki na stół wigilijny, z którego ofiary będą przeznaczone jako forma podziękowania Panu Organiście za jego posługę.
10. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o Cudownym Medaliku i o sylwetce nowego błogosławionego, ks. Jana Machy. W zakrystii można nabywać lampiony adwentowe na roraty.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pon. 7.00 1/ + Andrzej Giza, z okazji imienin – od żony
         17.00 1/ O uzdrowienie Iwony z choroby nowotworowej, za wstawiennictwem św. Rity
                    2/ ++ Maria i Wojciech Gałka – od syna Juliusza z rodziną

Wt. 7.00 1/ + Rozalia Wysopal – od siostry Marii Jeleńskiej z mężem
                 2/ + Maria Płachta – od wnuczki Marty i wnuka Sławomira z rodzinami
        17.00 1/ + Genowefa Lorek – w 1 rocz. śmierci

Śr. 7.00 1/ + Bronisława Gierszewska – od siostry Genowefy Kieblesz
      15.30 /Wojkowa/ + Jan Ptaszek
      17.00 1/ + Ks. Józef Cieśla – od rodzeństwa z rodzinami

Czw. 7.00 1/ ++ Walenty i Paulina Lizoń – w rocz. śmierci Walentego
          17.00 1/ ++ Aleksandra i Włodzimierz Żołnierczyk – od córki Ireny z rodziną

Pt. 7.00 1/ + Maria Płachta – od wnuków Jacka, Ewy, Marcina i Ani
                2/ + Bernadetta Błoniarczyk – od rodziny Kołodziejów z Krynicy
       17.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                  2/ + Dagmara Ciarach – od rodziców i rodzeństwa

Sob. 7.00 1/ + Rozalia Wysopal – od rodziny Gierszewskich
                   2/ + Bronisława Gierszewska – od Lidii i Jacka Jagiełka
          17.00 1/ + Zbigniew Jarzębak – od Marii Sroka z rodziną
                     2/ ++ Zdzisław Krukowski, Franciszek Krukowski

Niedz. 8.00 1/ ++ Ks. Bogusław Zawiślak, Ks. Józef Cieśla – od przewodnika Pawła

              9.30 (Wojkowa) + Marian Pustułka – od brata Jana

             11.00 1/ W int. Ks. Proboszcza z okazji imienin, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej w posłudze kapłańskiej – od Parafialnego Zespołu Caritas
                       2/ + Zdzisław Buliszak – z okazji imienin

             15.00 1/ ++ Maria i Antoni Cieśla