OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 31.10-7.11.2021

1. Dziś uroczyście obchodzimy 6 rocznicę konsekracji kościoła i zarazem odpust ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszego nowego kościoła. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe.
2. Jutro /poniedziałek/ będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msza św. w Powroźniku o godz. 8.00, następnie w Wojkowej o godz. 11.00 będzie Msza św. z procesją żałobną na cmentarz i o godz. 14.00 w Powroźniku Msza św. z procesją żałobną na cmentarz. W tym dniu tradycyjnie, jak co roku, przy cmentarzu będzie zbierana kwesta na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.
3. We wtorek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z kazaniem w Powroźniku o 8.00 i 17.00 a w Wojkowej o 15.30. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami.
4. W czwartek w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza. Msze św. w tym tygodniu będą od środy do soboty rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 17.00 a Wojkowej o godz. 15.30. Składka przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 15.00.
6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
7. Młodzież z klasy VIII, przygotowującą się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w I piątek, o godz. 19.00. Na tę Mszę św. zapraszamy też pozostałą młodzież z Parafii i wszystkich chętnych.
8. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W październiku na ten cel zostało złożone 19 070 zł; Powroźnik: 16 310 zł, Wojkowa: 2 760 zł. Bóg zapłać!
9. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można zyskiwać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Codziennie za jedną duszę. Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św. za zmarłego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa Kościoła i pomagać duszom w czyśćcu cierpiącym.
10. Przez cały listopad pół godziny przed Mszą św. w modlitwie różańcowej i wypominkach będziemy powierzać bliskich naszym sercom zmarłych.
11. Przed wejściem na cmentarz możemy dziś i jutro nabywać znicze nagrobne. Każda złożona ofiara będzie przeznaczona na wsparcie działalności grupy młodzieżowej w naszej Parafii.
12. Dziś, na specjalnym stoisku Caritas, możemy nabyć ciasto na stół świąteczny. Złożone ofiary będą przeznaczone na pomoc charytatywną dla potrzebujących z naszej Parafii. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty i życzymy smacznego!
13. W minionym tygodniu został dokonany odbiór konserwatorski odnowionego ogrodzenia wokół cerkwi w Powroźniku. Serdecznie dziękuję p. Tadeuszowi Desaniukowi i pracownikom jego firmy za solidne, profesjonalne wykonanie tych prac.
14. Państwowa Straż Pożarna w Krynicy-Zdroju zaprasza na akcje poboru krwi w niedzielę, 7 listopada, w godzinach 8.00 – 13.00 w budynku Straży.
15. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Jest też czasopismo „Miłujcie się”.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 8.00 1/ ++ Józefa Gryzło, Maria Wietecha – od dzieci, wnuków i prawnuków
                    2/ ++ Stanisława, Wojciech Szczepaniak
          11.00 (Wojkowa) ++ Rozalia i Franciszek Sopata – od Krystyny i Jana Żuchowiczów
         14.00 1/ ++ Stefania i Mieczysław Mosur – od syna Ryszarda z żoną i dziećmi

Wt. 8.00 1/ ++ zmarli z rodziny Joniec
        15.30 (Wojkowa) + Jan Cebula, w 7 rocz. śmierci – od syna Adama z rodziną
        17.00 1/ + Jan Czachura – w 5 rocz. śmierci
                  2/ + Józef Citak

Śr. 7.00 1/ + Genowefa Lorek – od chrześniaka Stanisława Sajdak z rodziną
                2/ + Rozalia Wysopal – od córki Bożeny z mężem Tadeuszem
       17.00 1/ + Ryszard Dulak – od żony i dzieci

Czw. 7.00 1/ + Zbigniew Maślanka – od chrześnicy Bożeny Koral z Michałem
          17.00 1/ ++ Anna, Ignacy, Józef Gadzina, Antonina i Jan Ziębowicz
                    2/ + Bronisława Gierszewska – od syna Szymona z rodziną

Pt. 7.00 1/ + Genowefa Lorek – od uczestników pogrzebu
      15.30 (Wojkowa) + Mikołaj Ptaszek
      17.00 1/ ++ Eleonora, Władysław, Krzysztof Rusiniak
      19.00 1/ + Za Parafian

Sob. 7.00 1/ + Zbigniew Maślanka – od Elżbiety i Grzegorza Płachta z rodziną
         15.30 (Wojkowa) W int. Adama, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu
         17.00 1/ + Zbigniew Jarzębak, w 30 dniu po śmierci
                    2/ + Józef Padula

Niedz. 8.00 1/ W int. Ewy, w dniu urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od męża Henryka i wnuka Dawida
                       2/ ++ zmarłe członkinie Róży pw. MB Częstochowskiej

             9.30 (Wojkowa) + Jan Myjak – 2 rocz. śmierci

            11.00 1/ + Bronisława Gierszewska – od syna Bartłomieja z rodziną

            15.00 1/ + Stefan Galik – od syna Marka z rodziną

Od wtorku /2 listopada/ msze św. gregoriańskie za śp. Zbigniewa Jarzębaka, złożone z intencji pogrzebowych, będzie sprawował ks. Stanisław Karabasz w Bydgoszczy.