OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 24-31.10.2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele.
2. W liturgii tego tygodnia: w czwartek święto św. Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele: w Wojkowej o godz. 15.45, a Powroźniku o godz. 17.30.
3. Msze św. będą w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem środy/ oraz popołudniu po różańcu o godz. 17.30.
4. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, a następnie będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. We wrześniu na ten cel zostało złożone 402 zł.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszego nowego kościoła. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę (w Wojkowej o 9.30). Kazania odpustowe oraz uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 wraz z procesją eucharystyczną odprawi Ks. Paweł Stabach – proboszcz w Muszynie. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania odpustu: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, Panów do niesienia baldachimu. Duchowym przygotowaniem do odpustu będzie spowiedź św. w sobotę (30 X) o godz. 9.00 – 10.30. Będą też kapłani spoza Parafii. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, który niech będzie też religijnym przygotowaniem do Uroczystości Wszystkich Świętych. Spowiedź w Wojkowej przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w sobotę o godz. 15.00.
6. Od przyszłej niedzieli będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.
7. Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w sobotę, o godz. 10.30, próba śpiewu scholi DSM w sobotę o godz. 14.00.
8. Przy wyjściu z kościoła możemy dziś i w ciągu tygodnia nabywać znicze nagrobne. Natomiast w przyszłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych znicze będą do nabycia przed wejściem na cmentarz. Każda złożona ofiara będzie wsparciem dla działalności grupy młodzieżowej w naszej parafii.
9. W przyszłą niedzielę odpustową, na specjalnym stoisku Caritas będziemy mogli nabyć ciasto na stół świąteczny. Złożone ofiary będą przeznaczone na pomoc charytatywną dla potrzebujących z naszej Parafii. Zwracamy się z serdeczną prośbą o upieczenie i podarowanie nam na to wydarzenie placków i ciastek. Można je przynosić w sobotę /30 października/ do sali przy kościele w godzinach: 15.00 – 16.00.
10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych wyrażamy w modlitwie, zamawianych Mszach św. oraz w wypominkach. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wspominkowe.
11. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym również w kościele.
12. Ośrodek Pomocy Społecznej w Muszynie informuje o wydawaniu żywności w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, bez konieczności wypełniania ponownych skierowań. Żywność będzie wydawana przy magazynach PKP w Muszynie: Wojkowa we wtorek o godz. 9.00-9.30; Powroźnik we wtorek o godz. 9.30-10.00.
13. Zebranie wiejskie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Powroźniku, w sobotę, 30 października o godz. 16.00. Tematem będzie omówienie i zaopiniowanie projektu statutu sołectwa Powroźnik.
14. W najbliższy wtorek o godz. 15:30 na Cmentarzu Dolnym w Krynicy-Zdroju odbędzie się Msza Św. połączona z pochówkiem Dzieci Utraconych.
15. Działania związane z kolejną edycją Szlachetnej Paczki koordynuje w naszym regionie Ks. Paweł Śliwa – wikariusz w Parafii MBNP w Krynicy-Zdroju.
16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o papieżu Janie Pawle I i o wizycie biskupów ad limina w Rzymie.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ + Genowefa Lorek – od chóru parafialnego
          15.45 /Wojkowa/ + Janusz Jamrozowicz – od Michaliny Głąb
          17.30 1/ + Stanisław Konopka – od wnuczek Ani i Poli

Wt. 7.00 1/ W int. Bogdana – o powrót do zdrowia
        15.45 (Wojkowa) ++ Augustyn, Jan, Stanisław, Zygmunt Sopata
        17.30 1/ + Wanda Majerska, w 1 rocz. śmierci – od dzieci
                  2/ + Agnieszka, w 30 dniu po śmierci

Śr. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Henryka i Elżbiety Kałuzińskich
       17.30 1/ + Mieczysław Krawiecki, z okazji urodzin – od pracowników Przedszkola
                 2/ + Jan Galik
Czw. 7.00 1/ + Zbigniew Maślanka – od sąsiadki Janiny Gagatek z rodziną
          15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od Anny i Franciszka Pustułka
          17.30 1/ W int. Ks. Proboszcza, z okazji urodzin, o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od LSO i DSM
                    2/ ++ Tadeusz, Maria, Leon Koza

Pt. 7.00 1/ + Wiesława Guzek – od wnuka Krzysztofa z żoną Aleksandrą
      15.45 (Wojkowa) + Marian Bulanda – w 1 rocz. śmierci
      17.30 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                2/ ++ Tadeusz i Maria Smela, z okazji imienin Tadeusza

Sob. 7.00 1/ W int. rodziny Lewickich – od córki Krystyny
         15.45 (Wojkowa) + Jerzy Strzelecki – w 18 rocz. śmierci
         16.00 Chrzest św.
        17.30 1/ W int. Krystyny i Jana Maślanka, w 55 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                  2/ ++ Krystyna, Ewa i Andrzej – od Małgorzaty i Piotra

Niedz. 8.00 1/ ++ Rozalia i Józef Sroka

              9.30 (Wojkowa) W int. Iwony i Wojciecha, w 25 rocz. ślubu z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

             11.00 MSZA ŚW. ODPUSTOWA: Za Parafian

             15.00 1/ + Władysław Półtorak, w 1 rocz. śmierci – od żony i dzieci

Od czwartku /28 października/ msze św. gregoriańskie za śp. Mariana Pustułkę, złożone z intencji pogrzebowych, będzie sprawował ks. Franciszek Urmański w Rzymie.