OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 9-16.05.2021

1. Dziś w naszej Parafii jest dzień odpustu, ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła – Patrona naszej Parafii. Św. Jakubowi zawierzamy wszystkie nasze sprawy osobiste i wspólnotowe.
2. W liturgii tego tygodnia: w piątek święto św. Macieja Apostoła; również w piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
3. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje, tzw. „dni krzyżowe”. Przez te trzy dni o godz. 18.00 udamy się z procesją przed krzyż misyjny, odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych, a po modlitwach pod krzyżem odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.
4. Młodzież z klasy VII wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. w czwartek, o godz. 18.00. Po Mszy św. młodzież będzie miała powtórzenie wiadomości przed egzaminem do Sakr. Bierzmowania.
5. Młodzież z klasy VIII, wraz z Ks. Mateuszem, wybiera się w najbliższą sobotę, na jednodniową pielgrzymkę, do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa-Łagiewnik. Będzie to duchowe przygotowanie do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Wyjazd o godz. 6.00 spod nowego kościoła w Powroźniku. Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie w środę, 19 maja, o godz. 15.30, w kościele pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju.
6. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
7. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Jarosław Paweł Mirek, zam. w Krynicy-Zdroju i Ewelina Teresa Przybycień, zam. w Powroźniku – II zapowiedź
6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o tym, co robi Kościół na rzecz walki z pandemią oraz o duchowym bogactwie osób starszych.

Pn. 16.30 /Wojkowa/ W int. Ryszarda – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
       18.00 1/ ++ Andrzej, Rozalia Surma

Wt. 16.30 /Wojkowa/ ++ Czesław, Jerzy Jarzębak
        18.00 1/ + Mirosław Joniec, w 3 rocz. śmierci – od żony i dzieci