OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 2-9.05.2021

1. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W liturgii Kościoła jutro /3 maja/ będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to równocześnie dzień I Komunii św. w naszej Parafii. Msze święte dla wszystkich Parafian będą jutro w Powroźniku o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. W Wojkowej Msza św. będzie o godz. 9.00. W pozostałe dni tygodnia dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć w Białym Tygodniu.
3. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Floriana; w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego – Patrona Parafii i zabytkowej cerkwi; w sobotę uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej Parafii odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła. Kazania wygłosi ks. dr Robert Głuchowski – biblista z Tarnowa, który będzie też przewodniczył uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00.
5. W tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem i odpustem będzie codziennie przed Mszą św., oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
6. Młodzież klasy VIII wraz z rodzicami, grupę młodzieżową oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. w I piątek o godz. 19.30. Po tej Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne przed przyjęciem Sakr. Bierzmowania.
7. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
8. OPS w Muszynie informuje, że wydawanie żywności w magazynach PKP w Muszynie dla mieszkańców Powroźnika i Wojkowej odbędzie się w czwartek, 6 maja: Wojkowa od 9.00 do 9.30; Powroźnik od 9.30 do 10.00.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Jarosław Paweł Mirek, zam. w Krynicy-Zdroju i Ewelina Teresa Przybycień, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o św. Józefie Rzemieślniku i o Funduszu Odbudowy.

Pn. 8.00 1/ + Zygmunt Hajduga – od Małgorzaty i Janusza
        9.00 /Wojkowa/ + Wawrzyniec Bednarz – od syna Marka z rodziną
        10.00 1/ W int. dzieci pierwszokomunijnych – od rodziców

15.00 1/ + Maria Smela, w 7 dniu po śmierci – od syna Andrzeja z żoną