OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 25.04-2.05.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
2. W tym tygodniu Msze św. będą o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. jest odmawiany różaniec.
3. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich uczestników Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe i Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W marcu na ten cel zostało złożone 491 zł.
4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zachęcam wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach maryjnych bądź w kościele, bądź też odmawiając prywatnie Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe wraz z Mszą św. w ciągu tygodnia będą w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. Najbliższa sobota jest równocześnie I sobotą miesiąca maja.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W kwietniu na ten cel złożono 14 820 zł: Powroźnik 12 920 zł, Wojkowa 1 900 zł. Bóg zapłać!
6. Dzieci z klasy III zapraszam, wraz z rodzicami, na Mszę św. w środę, o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie próba liturgiczna, przed przyjęciem I Komunii św. Do I spowiedzi św. dzieci przystąpią w najbliższą sobotę, o godz. 10.00. Zachęcam do spowiedzi także rodziców i rodziny tych dzieci.
7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 9 maja będziemy obchodzić odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła..
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Sławomir Marcin Jarzębak, zam. w Powroźniku i Genowefa Agata Klag, zam. w Jastrzębiku – II zapowiedź
6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o posłudze kierownika duchowego i o dzisiejszych znakach czasu. Jest też do nabycia czasopismo „Miłujcie się”.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 7.00 1/ + Kazimierz Hajduga, w 7 dniu po śmierci – od siostry Janiny
       18.00 1/ + Cecylia Puchała – od prawnuczek

Wt. 7.00 1/ + Józef Gościński – od wnuczki Małgorzaty
        18.00 1/ + Jan Kurzeja, w 10 rocz. śmierci – od siostry Zofii

Śr. 16.30 /Wojkowa/ + Franciszek Jarzębak
       18.00 1/ + Tadeusz Kaczor – w rocznicę śmierci
                  2/ + Helena Kozieńska

Cz. 18.00 1/ ++ Piotr, Maria, Antoni Hopej
                   2/ ++ Anna, Ignacy, Józef Gadzina

Pt. 16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od sąsiadów Antoniny i Adama Bednarz z rodziną
       18.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                  2/ + Ks. Józef Cieśla – od Grupy Różańcowej

So. 14.00 Chrzest św.
      16.30 /Wojkowa/ W int. Agaty i Józefa, w 15 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
       18.00 1/ W int. Idy – o światło Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych oraz o błog. Boże i opiekę Matki Bożej – od rodziców
                 2/ + Elżbieta Przybylska, w 30 dniu po śmierci – od Janiny Citak

Niedz. 8.00 1/ + Jan Siuta – w 31 rocz. śmierci

              9.30 (Wojkowa) W int. Anny i Franciszka, w 26 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

             11.00 1/ W int. Ks. Proboszcza i Ks. Mateusza oraz Ks. Janusza i Ks. Krzysztofa – z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej a także za ++ Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka i Ks. Józefa Cieślę – od strażaków z Powroźnika

             13.30 1/ W int. Szymonka Porębskiego – o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej

             15.00 1/ + Władysław Franczyk – w 2 rocz. śmierci