OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 4.04.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest największym świętem naszej wiary rozpoczynającym Oktawę Wielkanocną. Przeżyjmy ten dzień święcie i w gronie rodzinnym. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Składka na tacę jutro będzie przeznaczona KUL i PAT.
2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczną obecność w ceremoniach liturgicznych Triduum Paschalnego i podczas adoracji. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych świąt. Dziękuję Księdzu Mateuszowi za posługę kapłańską. Dziękuję Panu Organiście Tadeuszowi za prowadzenie śpiewów. Dziękuję Kościelnemu Jakubowi Kąckiemu za ofiarną posługę w kościele. Serdeczne podziękowanie składam Pani Joannie Rydzanicz, za dekorację Ciemnicy i Grobu Bożego, Pani Dorocie Citak za codzienną troskę o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję Państwu Markowi i Lucynie Ziębowicz za wystrój cerkwi i za troskę o otoczenie naszej świątyni. Dziękuję Pawłowi Kąckiemu za wystrój i za codzienną opiekę nad cerkwią. Dziękuję naszemu chórowi parafialnemu „Cantores Sancti Jakobi”, Ceremoniarzom Kacprowi Smela i Piotrowi Janas, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi DSM, kantorkom, lektorkom za przygotowanie oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego. Serdeczne podziękowania składam Panu Maksymilianowi Pawłowskiemu i strażakom za czuwanie przy Grobie Bożym. Dziękuję Zespołowi Młodzieżowemu i Grupie Młodzieżowej za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i adorację przy Grobie Pańskim. Dziękuję Różom Różańcowym za prowadzenie adoracji przy Ciemnicy. Dziękuję rodzinom za zrobienie pięknych palm, które zdobią naszą świątynię. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Caritas za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Dziękuję też p. Grzegorzowi Wolakowi za transmisje internetowe. Ze szczerego serca dziękuję za składane nam, kapłanom, życzenia świąteczne oraz ofiarowane obfite podarunki na stół wielkanocny. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!
3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o mocy zmartwychwstania Chrystusa oraz o ruchu Światło Życie.

Intencje mszalne na Poniedziałek Wielkanocny:
Pon. 8.00 1/ + Maria Giza – w 14 rocz. śmierci

          9.30 (Wojkowa) + Jan Jamrozowicz
                  /Poza Parafią: Ks. Janusz Kiełbasa – w int. mieszkańców Wojkowej/

          11.00 1/ + Edyta Maczuga-Nowikow
                     2/ ++ Józef i Stanisława Kucia
        13.30 1/ + Mieczysław Mosur – od syna Janusza z rodziną

        15.00 + Józefa Hajduga – od wnuczki Magdaleny