OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 28.03 – 4.04.2021

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczną obecność na rekolekcjach wielkopostnych i nabożeństwach pasyjnych.
2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele. O godz. 13.30 i godz. 15.15 będą Gorzkie Żale, a następnie Msza św. Ks. Proboszcz głosi dziś rekolekcje w Tarnowie.
3. Od 27 marca obowiązują zaostrzone wymogi sanitarne, według których limit osób obecnych w kościołach wynosi 1 osoba na 20 m2. W związku kościół w Powroźniku może zgromadzić 65 osób, zaś w Wojkowej 8 osób. Prosimy wszystkich Parafian o ścisłe przestrzeganie tych limitów!! Dopuszczalne jest uczestnictwo na placu przykościelnym, zachowując dystans i obowiązek zasłaniania ust i nosa. Pamiętajmy też o dezynfekcji rąk.
4. Msze św. w tym tygodniu będą w poniedziałek o godz. 7.00, zaś we wtorek i środę o godz. 17.00. Przed Mszą św. jest też możliwa spowiedź.
5. Do chorych udamy się w czwartek od godz. 9.00.
6. W czwartek rozpoczniemy świętowanie Triduum Paschalnego. Zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy wspólnotowej lub indywidualnej.
7. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wojkowej o godz. 16.00, w Powroźniku o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.00 adorację poprowadzi Parafialny Oddział Caritas, od 21.00 będzie adoracja w ciszy.
4. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Jest to dzień modlitwy i skupienia. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. Dyspensy w tym dniu nie ma. O godz. 8.00 rano będą Godzinki o Męce Pańskiej i następnie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 9.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. O godz. 10.00 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Od godz. 11.00 do 18.00 adoracje będą prowadzić Róże Różańcowe.

Porządek adoracji w Wielki Piątek:
8.00 – od rodziny Świderskich do P. Józefa Oleksego
9.00 – od rodziny Skarłosz do P. Stanisławy Mordarskiej
10.00 – Dzieci i młodzież
11.00 – od rodziny Olszaków do rodziny Rymarczyków
12.00 – od rodziny Czuba do rodziny Nosal
13.00 – od rodziny Hajdugów do rodziny Ozimek
14.00 – od rodziny Ziembowiczów do rodziny Mosurów
15.00 – od rodziny Daniel do rodziny Porębów
16.00 – domy w stronę Szczawicznego oraz od rodziny Majerskich do rodzin
mieszających przy ujęciu wody
17.00 – osoby, które nie mogły być wcześniej na adoracji
——————
21.00 Młodzież szkół średnich, studiująca i pracująca
22.00 – Adoracja w ciszy

Liturgia Wielkiego Piątku w Wojkowej będzie o godz. 15.30, zaś w Powroźniku o godz. 18.00. Na ceremonie złożą się: Droga Krzyżowa, rozważanie Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Prosimy strażaków o asystę przy Grobie Pańskim. W Wojkowej, po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej, będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, podczas której o godz. 18.00 adorację poprowadzą Róże Różańcowe. W Powroźniku adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Za pobożne uczestnictwo w adoracji Krzyża, oraz adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w Wielki Piątek można zyskać odpust zupełny. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Ze względów sanitarnych prosimy, podczas adoracji Krzyża, o nie składanie pocałunku na krzyżu i nie dotykanie krzyża!
5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pańskim i oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa. Warto w tym dniu zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. O godz. 8.00 rano Godzinki o Męce Pańskiej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Powroźniku będzie od godz. 9.00 do godz. 12.00, co pół godziny. Ze względów sanitarnych poświęcenie pokarmów będzie się odbywać na placu przed kościołem! W Wojkowej poświęcenie pokarmów będzie o godz. 11.00, na parkingu przed kościołem. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00 na zewnątrz kościoła, gdzie będzie poświęcenie ognia. Następnie odbędzie sie Liturgia Światła, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. Po nabożeństwie będzie przygotowanie kościoła do świąt.
6. Podczas Triduum Paschalnego, zgodnie z przepisami liturgicznymi, Komunia św. w kościele będzie udzielana tylko podczas wieczornych obrzędów liturgicznych.
7. Niedziela Wielkanocna – Dzień Zmartwychwstania Chrystusa. Wyjątkowo w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. Msze św. będą w Powroźniku o godz. 8.00, 11.00, 13.30 i 15.00. W Wojkowej Msza św. będzie o godz. 9.30.
8. Podczas Triduum Paschlanego planowana jest transmisja „na żywo” nabożeństw, na stronie internetowej „Nasz Powroźnik”.
9. Nasz Parafialny Oddział Caritas przygotował piękne stroiki i ozdoby na stół wielkanocny. Są też baranki paschalne. Możemy je nabywać w przedsionku kościoła, składając ofiarę 20 zł na pomoc charytatywną najbardziej potrzebującym naszym Parafianom. Zachęcam do skorzystania z tej oferty naszego Oddziału Caritas: obecność w domu takiego stroika będzie świadectwem wrażliwości naszych serc i wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi. Dziękujemy też za składane do koszów produkty żywnościowe, które w najbliższych dniach zostaną podarowane Parafianom przez przedstawicieli Caritas.
10. Składka w kopertach na budowę nowemu domu parafialnego jest przeniesiona na drugą niedzielę miesiąca (11 kwietnia).
11. Ks. Janusz Kiełbasa serdecznie dziękuje za pamięć i modlitwę w jego intencji i życzy wszystkim Parafianom wielu łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego. Ks. Janusz odprawi w Ptaszkowej Mszę św. w int. mieszkańców Powroźnika w Wielkanoc o godz.11, zaś w int. mieszkańców Wojkowej w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.30.
12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o liturgii Triduum Paschalnego i po co Bogu cierpienie.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ + Sylwia Porębska – w 2 rocz. śmierci

Wt. 17.00 1/ ++ Maria i Józef Giza

Śr. 7.00 1/ W int. Karoliny, w 18 rocz. urodzin i Izabeli, w 25 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i rodzeństwa
      17.00 1/ + Honorata Zygmunt, w 23 rocz. śmierci – od córki Ewy z mężem
                 2/ + Eugeniusz – od syna z rodziną

Cz. 16.00 (Wojkowa) Msza św. dziękczynna, za otrzymane łaski oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże i Dary Ducha Świętego w rodzinie i w pracy
       18.00 1/ W int. Ks. Proboszcza, z prośbą o błog. Boże w wypełnianiu powołania kapłańskiego, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej – od Apostolatu Margaretka
                 2/ W int. Ks. Mateusza, z prośbą o błog. Boże w wypełnianiu powołania kapłańskiego, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej – od Apostolatu Margaretka

Sob. 19.00 1/ + Ryszard Giza – z okazji imienin
                     2/ +Józef Padula – w 10 rocz. śmierci

Niedz. 8.00 1/ + Jan Szczepaniak, w 27 rocz. śmierci – od żony
             9.30 (Wojkowa) W int. Anity, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu
             11.00 1/ W int. Bartosza, z podziękowaniem za powrót do zdrowia i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i siostry
             13.30 1/ W int. Samanty i jej rodziny, w 3 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od babci
             15.00 1/ Za Parafian