OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 14-21.03.2021

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, na ogrzewanie kościoła i montaż monitoringu w cerkwi w Powroźniku. Bóg zapłać!
2. Zachęcam wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, aby odnowić swoją wiarę i dobrze przygotować się do świąt Wielkanocy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą od jutra do środy o godz. 8.00, 17.00 i 19.00; w Wojkowej o godz. 15.30. Dzień spowiedzi św. /z zachowaniem wymogów sanitarnych/ będzie we wtorek w godz. 8.40 – 11.30 /z półgodzinną przerwą o godz. 10.00/ oraz 16.00 – 19.00/ z półgodziną przerwą o godz. 17.00/. W Wojkowej spowiedź będzie o godz. 14.30.
3. W środę, na zakończenie rekolekcji, składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji.
4. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Odpust w Muszynie. W piątek, od godz. 16.00, będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
5. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 13.30 i o godz. 15.15.
7. W sobotę, 20 marca o godz. 17.00 w naszym kościele będzie przedstawione Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu”. Wykonają je trzy połączone chóry (wraz z naszym chórem parafialnym) oraz orkiestra. Bardzo chcielibyśmy, aby jak najwięcej naszych Parafian wzięło udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Jednak ze względu na obostrzenia sanitarne, związane z pandemią, ograniczamy liczbę uczestniczących „na żywo” w wysłuchaniu tego oratorium do osób zaproszonych. Misterium to będzie nagrane i udostępnione w Internecie.
8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabywać baranki wielkanocne i paschaliki, zaś w Niedzielę Palmową stroiki świąteczne, przygotowane przez Caritas naszej Parafii.
9. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ekstremalną Drogę Krzyżową oraz wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Bóg zapłać!
10. Parafia w MBNP w Krynicy-Zdroju organizuje Triduum dla mężów i ojców w Roku św. Józefa, w dniach 16-18 marca o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.
11. Ośrodek Pomocy Społecznej w Muszynie informuje o kolejnej edycji wydawania żywności. Aby otrzymać żywność z Programu Operacyjnego, konieczne jest wypełnienie nowego skierowania i zgłoszenie się (także telefonicznie) do OPS w Muszynie do 31 marca.
12. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
– Piotr Zygmunt, zam. w Powroźniku i Gabriela Bożena Kamińska, zam. w Tyliczu – II zapowiedź.
13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. historycznej wizycie papieża w Iraku oraz i renowacji zabytkowych kościołów.

Pon. 8.00 1/ W int. Ks. Janusza, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od mieszkańców Powroźnika
          14.00 Pogrzeb: + Maria Płachta /różaniec o godz. 13.30/
          15.30 /Wojkowa/ + Rozalia Wysopal – od Zofii Jarzębak z rodziną
          17.00 1/ + Bronisława Gierszewska – od rodziny Jerzego i Krystyny Górka