OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 14-21.02.2021

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które jest formą wynagrodzenia Bogu za grzechy i wprowadzeniem w czas Wielkiego Postu. Po wszystkich Mszach św. uczestniczymy w adoracji Najśw. Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek będzie dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego: adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00 nieszpory i Msza św. W Wojkowej, we wtorek od godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 15.30 Msza św. Zechciejmy w tym czasie więcej czasu poświęcić modlitwie wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata.
2. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Warto podjąć wielkopostne postanowienia, aby był to czas odnowy wiary i przybliżenia się do Pana Boga. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w Powroźniku o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja; nie spożywamy pokarmów mięsnych, a dorośli od 18 do 60 roku życia spożywają tyko trzy posiłki dziennie: jeden do syta i dwa lekkie. Dyspensy w tym dniu nie ma. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji jako jałmużna postna. W piątek zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o 17.00 i Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. W przyszłą niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które, ze względu na obostrzenia sanitarne, będą sprawowane dwa razy: o godz. 13.30 i następnie Msza św. oraz o godz. 15.15 i następnie Msza św.
3. W okresie Wielkiego Postu, Msze święte w naszym kościele, w ciągu tygodnia, będą codziennie rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00. Różaniec będziemy odmawiać pół godziny przed Msza św. popołudniową.
4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św., w sali przy kościele.
5. Młodzież z klasy VII zapraszamy na Mszę św. w czwartek, o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie powtórka wiadomości przed egzaminem do Sakr. Bierzmowania. Na to spotkanie prosimy też rodziców.
6. W najbliższa sobotę (20 lutego), o godz. 15.00 w sali przy kościele będzie można zakupić stroje pierwszokomunijne oraz inne dodatki na uroczystość I Komunii św.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o wielkopostnej pokucie oraz o ruchach pro-life.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pon. 17.00 1/ + Kazimierz Rymarczyk – od córki Anny z rodziną

Wt. 15.30 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Janiny i Ryszarda Kałuzińskich
        17.00 1/ W int. Bartłomieja – o potrzebne łaski Boże do przemiany życia, o łaskę uzdrowienia i uwolnienia z nałogów
                   2/ + Janina Chorążyk – od wnuczki Elżbiety z rodziną

Śr. 7.00 1/ + Ks. Józef Cieśla – od brata Władysława

       9.00 1/ + Ks. Bogusław Zawiślak – od mieszkańców Powroźnika

       15.00 Za Parafian

      16.30 (Wojkowa) W int. pewnej rodziny – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w Nowym Roku

      18.00 1/ + Bronisława Gierszewska – od Stanisławy i Zdzisława Bednarz z rodziną

Cz. 7.00 1/ + Józef Gościński – od syna Mariana z rodziną

       17.00 1/ ++ Maria i Leon Koza – od wnuków
                  2/ ++ Julio i Maria Pia

Pt. 7.00 1/ + Helena Nowak – od Józefy i Mirosława Pyrć

      15.30 (Wojkowa) + Katarzyna Psonak, w 3 rocz. śmierci – od Katarzyny z rodziną

      17.00 1/ + Władysław Guzik – od córki z rodziną

So. 7.00 1/ + Zofia Kantek – od siostry Marii Homa z rodziną

       17.00 1/ + Jan Mordarski – w 9 rocz. śmierci
                  2/ + Władysław Guzik, w 22 rocz. śmierci – od córki Urszuli z rodziną

Niedz. 8.00 1/ ++ Zofia i Czesław Dudczak, w 19 rocz. śmierci Zofii – od dzieci

               9.30 (Wojkowa) + Janina Psonak, w 9 rocz. śmierci – od Katarzyny z rodziną

              11.00 1/ + Tadeusz Smela – w 14 rocz. śmierci

             13.30 1/ + Bolesław Garncarczyk – w rocznicę śmierci

             15.00 + Edward Król – 20 rocz. śmierci