OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 14-21.02.2021

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które jest formą wynagrodzenia Bogu za grzechy i wprowadzeniem w czas Wielkiego Postu. Po wszystkich Mszach św. uczestniczymy w adoracji Najśw. Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek będzie dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego: adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00 nieszpory i Msza św. W Wojkowej, we wtorek od godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 15.30 Msza św. Zechciejmy w tym czasie więcej czasu poświęcić modlitwie wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata.
2. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Warto podjąć wielkopostne postanowienia, aby był to czas odnowy wiary i przybliżenia się do Pana Boga. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w Powroźniku o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja; nie spożywamy pokarmów mięsnych, a dorośli od 18 do 60 roku życia spożywają tyko trzy posiłki dziennie: jeden do syta i dwa lekkie. Dyspensy w tym dniu nie ma. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji jako jałmużna postna. W piątek zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o 17.00 i Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. W przyszłą niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które, ze względu na obostrzenia sanitarne, będą sprawowane dwa razy: o godz. 13.30 i następnie Msza św. oraz o godz. 15.15 i następnie Msza św.
3. W okresie Wielkiego Postu, Msze święte w naszym kościele, w ciągu tygodnia, będą codziennie rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00. Różaniec będziemy odmawiać pół godziny przed Msza św. popołudniową.
4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św., w sali przy kościele.
5. Młodzież z klasy VII zapraszamy na Mszę św. w czwartek, o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie powtórka wiadomości przed egzaminem do Sakr. Bierzmowania. Na to spotkanie prosimy też rodziców.
6. W najbliższa sobotę (20 lutego), o godz. 15.00 w sali przy kościele będzie można zakupić stroje pierwszokomunijne oraz inne dodatki na uroczystość I Komunii św.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o wielkopostnej pokucie oraz o ruchach pro-life.

Pon. 17.00 1/ + Kazimierz Rymarczyk – od córki Anny z rodziną

Wt. 15.30 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Janiny i Ryszarda Kałuzińskich
        17.00 1/ W int. Bartłomieja – o potrzebne łaski Boże do przemiany życia, o łaskę uzdrowienia i uwolnienia z nałogów
                   2/ + Janina Chorążyk – od wnuczki Elżbiety z rodziną