OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 31.01-7.02.2021

1. Miesiąc luty jest poświęcony modlitwom za konających.
2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w Wojkowej o godz. 15.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. W tym dniu, o godz. 18.00, nasz chór parafialny zaprezentuje wieczór kolęd. Będzie to kilka najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Po ich wykonaniu będzie Msza św.
3. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie liturgiczne św. Błażeja: po Mszy św. będzie błogosławieństwo gardła; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Agaty: po Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba; w sobotę wspomnienie liturgiczne św. Pawła Miki i Towarzyszy.
4. Msze św. w tym tygodniu będą o godz. 17.00, pół godziny wcześniej odmawiamy różaniec: w poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego wraz z modlitwą za uzależnionych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek pomodlimy się za misje i misjonarzy, a składka na tacę będzie przeznaczona na misje. Msze św. w pierwszy piątek będą o godz. 7.00 i 17.00, a w Wojkowej o godz. 15.30. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem, do której zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00, w Wojkowej spowiedź będzie w piątek od 15.00. Do chorych udamy się w I piątek od godz. 8.30. W sobotę będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
6. Młodzież z klasy VIII oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. młodzieżową, w I piątek o godz. 19.00.
7. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W styczniu na ten cel złożono 16 120 zł: Powroźnik 14 110 zł, Wojkowa 2 010 zł.
8. Dziękuję Grupie Młodzieżowej naszej Parafii za poskładanie dekoracji świątecznej w naszym kościele.
9. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Adrian Jan Bednarz, zam. w Wojkowej i Izabela Magdalena Drąg, zam. w Bereście – I zapowiedź
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o życiu zakonnym oraz dlaczego mimo lockdownu przedsiębiorcy otwierają firmy.

Pon. 7.00 1/ + Janina Chorążyk – od syna Józefa z żoną
          17.00 1/ ++ Maria i Marian Matląg, Stanisław Hajduga – od wnuków

Wt. 7.00 1/ ++ Ignacy i Maria Wysopal – od syna z rodziną
         9.00 1/ + Ks. Józef Cieśla – od Barbary i Mariana Oleksy z rodziną