OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 24-31.01.2021

1. Dziś, przy wyjściu z kościoła, można złożyć do puszek ofiarę na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
2. W liturgii tego tygodnia: jutro święto nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Tymoteusza i Tytusa; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Tomasza z Akwinu; w piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
3. Msze św. w tym tygodniu będą o godz. 17.00, pół godziny wcześniej odmawiamy różaniec: w poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 16.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 17.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W grudniu na ten cel zostało złożone 383 zł.
5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz dzieł charytatywnych, realizowanych przez Caritas naszej diecezji. Szczegóły są przedstawione na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
6. Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Powroźnika po odbiór nakazów płatniczych podatków w Szkole Podstawowej w Powroźniku w dniach: 27, 28 i 29 stycznia, od godz. 13.30 do 16.30.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o środkach społecznego przekazu i efektach zdalnego nauczania.

Pon. 17.00 1/ + Józef Tomasiak, w rocz. śmierci – od żony

Wt. 17.00 1/ + Stanisław Wysopal, w 11 rocznicę śmierci
                   2/ ++ Antoni i Bronisława Musiał

Śr. 15.30 /Wojkowa/ ++ Zofia i Józef Myjak – od syna Stefana z rodziną
       17.00 1/ + Stanisław Trybulec, w 20 rocz. śmierci – od syna z rodziną
                  2/ + Antonina Ziębowicz – z okazji imienin

Czw. 17.00 1/ + Józefa Tokarczyk – od zawiadowcy Romana Piotrowskiego
                      2/ + Fryderyk Poręba, w 2 rocz. śmierci – od córki Elżbiety z rodziną

Pt. 17.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                 2/ + Władysław Bochniarz, w 13 rocznicę śmierci – od synowej Stanisławy i wnuków z rodzinami

Sob. 15.00 Chrzest św.
          17.00 1/ + Stanisław Trybulec – od syna z rodziną
                    2/ W int. ks. Janusza, z prośbą o powrót do zdrowia, błog. Boże i opiekę Matki Bożej – od Grupy Modlitewnej „Margaretka”

Niedz. 8.00 1/ ++ Czesław i Zofia Dudczak, w 3 rocz. śmierci Czesława – od dzieci

9.30 (Wojkowa) ++ Maria i Michał Jamrozowicz

11.00 1/ + Józef Gromala, w 14 rocz. śmierci – od córki Małgorzaty z rodziną

13.30 1/ W int. ks. Janusza, z prośbą o powrót do zdrowia, błog. Boże i opiekę Matki Bożej

15.00 1/ ++ Wiktoria i Józef Śmierciak, Włodzimierz Karolczyk – od wnuków

Od dziś są sprawowane poza Parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Bronisławę Gierszewską, złożone z intencji pogrzebowych, które odprawia ks. Ryszard Tomaszewski w Płocku.