OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 27.12.2020-3.01.2021

1. Trwamy w Oktawie Bożego Narodzenia. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie na Msze św. kolędowe, które w Powroźniku będą w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę o godz. 18.00, a w Wojkowej w czwartek o godz. 15.00. Przy okazji tych Mszy św. będzie można zabrać do domów wodę święconą.
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Młodzianków, po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP. .
1. W czwartek, w ostatni dzień Starego Roku, podziękujemy Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w mijającym czasie, przeprosimy za popełnione winy, i za niewykorzystane łaski i uczynimy postanowienia, aby w Nowym Roku było dużo więcej dobra duchowego w naszych sercach i w naszym życiu. Msze św. z kazaniem i z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym będą w Powroźniku o godz. 8.00 i 17.00, zaś w Wojkowej o godz. 15.00.
2. W piątek przypada Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę (Msza św. będzie także o godz. 13.30). Jest to równocześnie I piątek miesiąca. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W grudniu na ten cel złożono 15 110 zł. Powroźnik 13 120, Wojkowa 1 990 zł. Dziękujemy też za przelewy na konto bankowe. Bóg zapłać!
5. Zachęcam do odwiedzenia naszej cerkwi i zobaczenia tam pięknej szopki bożonarodzeniowej.
6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o bogactwie świąt Bożego Narodzenia i o najważniejszych wydarzeniach mijającego roku. Jest tez do nabycia czasopismo „Miłujcie się”.

Pon. 17.00 1/ + Zbigniew Maślanka, w 7 dniu po śmierci – od żony
           18.00 1/ Msza św. kolędowa dla mieszkańców Dolnego Powroźnika – Osiedla od granicy Parafii do Restauracji „U Kasi”

Wt. 17.00 1/ + Maria Śliwińska, w 2 rocz. śmierci – od synów z rodzinami
                   2/ + Kazimiera Klimczak, w 30 dniu po śmierci – od syna Edwarda z żoną i dziećmi