OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 6-13.12.2020

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia we wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 17.00; w Wojkowej o godz. 15.30.
3. Zachęcam do udziału w Roratach: w kościele parafialnym są one codziennie w tygodniu o godz. 17.00, /pół godziny wcześniej śpiewamy godzinki o NMP/. W Wojkowej Roraty są o godz. 15.30. Dzieci codziennie otrzymują okolicznościowy obrazek związany z hasłem tegorocznych Rorat: „Cud nad cudami”. Uczestnicząc w Roratach pamiętajmy o zachowaniu wymogów sanitarnych, związanych z panującą pandemią.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Adam Nita – proboszcz Parafii Katedralnej w Tarnowie. Msze św. z nauką ogólną będą w Powroźniku o godz. 8.00, 11.00, 13.30 i 15.00; w Wojkowej o godz. 9.30. Zachęcam do udziału w tych rekolekcjach, z zachowaniem wymogów sanitarnych, związanych z panującą pandemią.
5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III odbędzie się w najbliższy poniedziałek /7 grudnia/. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam na Roraty o godz. 17.00, a następnie będzie powtórzenie wiadomości.
6. Serdecznie dziękujemy za przekazanie środków higieny osobistej dla chorych dzieci z Wrocławskiej Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W środę zostaną one zawiezione do Wrocławia. Bóg zapłać!
7. W naszej Parafii podejmujemy koleją inicjatywę charytatywną. Nasz Parafialny Oddział Caritas przygotował specjalne świece–stroiki na stół wigilijny. Od wtorku można je nabywać w przedsionku kościoła, składając ofiarę 20 zł na pomoc charytatywną najbardziej potrzebującym naszym Parafianom. Zachęcam do skorzystania z tej oferty naszego Oddziału Caritas: obecność takiego stroika będzie świadectwem wrażliwości naszych serc i wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi.
8. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki na stół wigilijny, z którego ofiary będą przeznaczone jako forma podziękowania Panu Organiście za jego posługę.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o świętości Jana Pawła II oraz o miejscu i roli kobiet z kościele.

Pon. 15.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od Zofii i Władysława Wysopal
           17.00 1/ W int. Ks. Proboszcza, w dniu imienin, o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od Parafialnego Oddziału Caritas w Powroźniku
                      2/ ++ Maria i Aleksander Majewscy, z okazji imienin – od córki z rodziną

Wt. 7.00 + Maria Giza – z okazji imienin