OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 29.11-6.12.2020

1. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Ksawerego; w piątek wspomnienie liturgiczne św. Barbary.
2. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Będą one w kościele codziennie o godz. 17.00, pół godziny wcześniej będą śpiewane godzinki o NMP. W Wojkowej Roraty będą o godz. 15.30. Na to nabożeństwo dzieci niech przychodzą z lampionami. Dzieci codziennie będą też otrzymywać okolicznościowy obrazek związany z hasłem tegorocznych Rorat: „Cud nad cudami”. Uczestnicząc w Roratach pamiętamy o zachowaniu wymogów sanitarnych, związanych z panującą pandemią.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota grudnia. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w ciągu tygodnia przed Roratami oraz w czwartek i piątek od 16.00, wraz z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W Wojkowej spowiedź w piątek od 15.00. W I czwartek o godz. 16.40 będzie nabożeństwo do Chrystusa Przemienionego. W I piątek Msze św. będą w Powroźniku o 7.00 i 17.00, w Wojkowej o 15.30. Składka na tacę przeznaczona na misje. Do chorych udamy się od 8.30.
4. Młodzież z klasy VIII, przygotowującą się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek, o godz. 19.00.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W listopadzie na ten cel złożono 15 960 zł. Powroźnik 13 900, Wojkowa 2 060 zł. Dziękuję też za przelewy na konto bankowe. Bóg zapłać!
6. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, w naszym kościele odbędą się spotkania ze św. Mikołajem. W Wojkowej będzie ono po Mszy św. o godz. 9.30. W Powroźniku spotkanie ministrantów i lektorów ze św. Mikołajem będzie po Mszy św. o godz. 11.00, natomiast scholi DSM po Mszy św. o godz. 13.30.
7. W naszej Parafii chcemy podjąć inicjatywę wsparcia chorych dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Potrzebne są środki higieny osobistej. Przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli, można przynosić chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne, ręczniki jednorazowe, pampersy dla dzieci od 10 kg, kremy i balsamy nawilżające w tubkach, maści Sudocrem. Prosimy nie przynosić mydeł. Wszystkie te rzeczy można składać w specjalnym koszu, w przedsionku kościoła.
8. Od dziś można już nabywać opłatki na stół wigilijny, z którego ofiary będą przeznaczone jako forma podziękowania Panu Organiście za jego posługę.
9. Za dwa tygodnie są zaplanowane w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o rekolekcjach adwentowych i o agresji wobec Kościoła.

Pon. 7.00 1/ + Genowefa Lorek, w 7 dniu po śmierci – od córki z mężem

15.30 /Wojkowa/ W int. Ks. Proboszcza, w dniu imienin, o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od LSO i p. Kościelnego z Wojkowej
         17.00 1/ W int. Ks. Proboszcza, w dniu imienin, o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od Margaretek
                   2/ + Andrzej Hajduga, z okazji imienin – od córki z rodziną