OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 22-29.11.2020

1. Dziś, wobec Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, odmówimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za to nabożeństwo możemy uzyskać odpust zupełny.
2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy; w sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Bpa Andrzeja Jeża. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.
3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza. W środę po Mszy św. nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 16.30 odmówimy różaniec z wypominkami, zaś o godz. 17.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W październiku na ten cel zostało złożone 310 zł.
5. Przez cały listopad w ciągu tygodnia odmawiamy różaniec z wypominkami o godz. 16.30, zaś o godz. 17.00 jest sprawowana Msza św.
6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada, o godz. 18.00 na plebanii.
7. W naszej Parafii chcemy podjąć inicjatywę przygotowania imiennych paczek na święta dla dzieci z domów dziecka, prowadzonych przez siostry zakonne. W przedsionku kościoła znajdują się ozdobne opakowania z bombką choinkową oraz z kartką, na której znajduje się imię dziecka oraz spis proponowanych rzeczy, których ono potrzebuje. Jeśli ktoś chciałby przygotować taki podarunek, należy zabrać przygotowane opakowanie z bombką i kartką, i przygotować paczkę wyłącznie według proponowanego spisu, w kwocie do 100 zł. Przygotowaną paczkę należy dostarczyć do zakrystii do 13 grudnia, załączając imię dziecka, dla której dostała przygotowana. Dziękuję pewnym osobom z Parafii za podjęcie tej inicjatywy.
8. W przyszłą niedzielę będzie można już nabywać opłatki na stół wigilijny, z którego ofiary będą przeznaczone jako forma podziękowania Panu Organiście za jego posługę.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o wizji Sądu Ostatecznego i o pomocy dla niepełnosprawnych.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pon. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od uczestników pogrzebu
          17.00 1/ ++ Maria i Jan Cebula – od wnuczki Justyny

Wt. 17.00 1/ + Ks. Józef Cieśla, z okazji urodzin –od rodzeństwa z rodzinami
                    2/ ++ Franciszek i Joanna Zaremba – od córki

Śr. 15.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od Beaty i Andrzeja Jamrozowicz z rodziną
       17.00 1/ + Wojciech Gruca, w 2 rocz. śmierci – od siostry Marii z rodziną
                  2/ ++ Mieczysław Mosur, Włodzimierz i Aleksandra Żołnierczyk

Czw. 17.00 1/ ++ Anna i Ludwik Pietrucha i zmarli z rodziny

Pt. 17.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
                  2/ W int. Jadwigi, o zdrowie i błog. Boże – od Wincentego

Sob. 7.00 1/ + Wanda Majerska, w 30 dniu po śmierci – od dzieci
         17.00 1/ + Antoni Malczak – w 9 rocz. śmierci
                    2/ + Zdzisław Buliszak, z okazji imienin – od żony i dzieci

Niedz. 8.00 1/ ++ Antonina i Jan Ziębowicz

              9.30 (Wojkowa) ++ Stanisław i Elżbieta Wietrzak

             11.00 1/ W int. dziecka nowoochrzczonego i jego rodziny – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                       2/ ++ Stanisław i Jan Maślanka – od siostry Teresy z rodziną

             13.30 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – od mieszkańców Powroźnika

             15.00 1/ W int. Marcina, w 18 rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu – od matki chrzestnej z rodziną