OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 15-22.11.2020

1. Dziś, w Światowy Dzień Ubogich, pomyślmy, czy jesteśmy wrażliwi na ludzi potrzebujących wsparcia.
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózka, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla
3. W poniedziałek (wyjątkowo rano o godz. 7.00) po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa Kościoła i pomagać duszom w czyśćcu cierpiącym.
5. Przez cały listopad pół godziny przed Mszą św. (o godz. 16.30) w modlitwie różańcowej i wypominkach powierzamy bliskich naszym sercom zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W przyszłą niedzielę przypada comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie organizujemy uroczystego nabożeństwa, nie będziemy też rozprowadzać róż, natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 zostaną odmówione modlitwy do św. Rity.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej. W tym dniu nasz chór parafialny weźmie udział w liturgii Mszy św. o godz. 15.00, zaś po Mszy św. odbędzie się koncert chóru, pod hasłem „I Koncert Cecyliański”. Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczoną liczbę miejsc w kościele, koncert ten będzie nagrany i następnie udostępniony w Internecie. Koncert został przygotowany w ramach warsztatów chóralnych, z uwzględnieniem muzyki liturgicznej i cerkiewnej, współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie. Dziękuję UMiGU w Muszynie za finansowe wsparcie tego projektu.
8. Przypominam wszystkim, że na stoliku przy wyjściu z kościoła w szklanym koszu znajdują się „Biblijne słowa na drogę”, które można zabierać każdego dnia. Są to karteczki z krótkimi tekstami biblijnymi, zawierające wybraną myśl z Pisma św., która służy przemyśleniu i być może podjęciu pewnych dobrych postanowień. Dziękuję pewnej osobie, która systematycznie uzupełnia ten kosz tekstami przez cały rok.
9. W najbliższym czasie nasz Parafialny Oddział Caritas umieści w sklepach spożywczych na terenie naszej Parafii kosze z logo Caritas. Można do nich wkładać produkty żywnościowe, które przekażemy przed świętami rodzinom najbardziej potrzebującym.
10. Serdecznie dziękuję P. Burmistrzowi Muszyny, P. dr Janowi Golbie za podjęcie inicjatywy utwardzenia drogi obok nowego kościoła. Dziękuje też pewnym osobom z Powroźnika za wsparcie, zaś Firmie p. Zaremby za solidne wykonanie tej inwestycji. Bóg zapłać!
11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o gospodarce w czasach pandemii oraz czym jest patriotyzm. W cerkwi są do nabycia ilustrowane kalendarze na przyszły rok.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ + Helena Nowak – od Hanny i Wiesława Hebda

Wt. 17.00 1/ + Dagmara Ciarach – od rodziców i rodzeństwa

Śr. 15.30 (Wojkowa) + Maria Świgost
       17.00 1/ W int. rodzin i dzieci z Róży pw. bł. Karoliny Kózka – o błog. Boże, światło Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                2/ + Janina Kogut, w 8 rocz. śmierci – od wnuczki Agnieszki z rodziną

Czw. 17.00 1/ ++ Jan, Stanisław, Wojciech Lorek i zmarli z rodziny

Pt. 17.00 1/ + Jan Mordarski
                  2/ ++ Stanisław i Marek Giza

Sob. 17.00 1/ W int. Bronisławy, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci
                     2/ + Paweł Zięba, w 2 rocz. śmierci – od cioci i wujka

Niedz. 8.00 1/ W int. Róży Ojców pw. Chrystusa Króla i ich rodzin – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

              9.30 (Wojkowa) ++ Edward Sosnowski i jego rodzice

              11.00 1/ ++ Maria i Józef Tomasiak – od synowej

             13.30 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – od mieszkańców Powroźnika

             15.00 1/ W int. Barbary, w dniu urodzin – od syna Artura z rodziną
                        2/ W int. Ks. Proboszcza, z okazji imienin, o błog. Boże, światło Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od chóru parafialnego

Od 10 listopada są sprawowane poza parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Władysława Półtoraka (złożone w intencji pogrzebowych), które sprawuje ks. Ryszard Tomaszewski – paulista.