OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 18-25.10.2020

1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wewnątrz kościoła w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie do 150 osób; w Wojkowej do 20 osób. Tym osobom, które z powodu zagrożenia epidemicznego nie będą uczestniczyć we Mszy św. w kościele, Biskup Tarnowski udziela dyspensy, zachęcając do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym Parafian, na czas obostrzeń sanitarnych, w kościele w Powroźniku wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedzielę, która będzie sprawowana od przyszłej niedzieli o godz. 13.30.
2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W najbliższych dniach będziemy obchodzić Tydzień Misyjny.
3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W Wojkowej o godz. 15.45 sprawowana jest Msza św. a po niej różaniec, W Powroźniku różaniec o godz. 17.30, a później Msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele, bądź też w domu w rodzinach.
4. W czwartek, 22 października, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity – Patronki spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych, i za jej przyczyną będziemy modlić się o ich pomyślne rozwiązanie. O godz. 17.30 będzie różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo wraz z błogosławieństwem róż. Na to nabożeństwo można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania, a przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszego nowego kościoła. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę (w Wojkowej o 9.30), z dodatkową Mszą św. o godz. 13.30. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Paweł Broński – dyrektor Domu Pielgrzyma w Starym Sączu. Choć nie będzie procesji eucharystycznej, zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania odpustu. Duchowym przygotowaniem do odpustu będzie spowiedź św. w sobotę (24 X) o godz. 9.00 – 10.30. Będą też kapłani spoza Parafii. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, który niech będzie też religijnym przygotowaniem do Uroczystości Wszystkich Świętych.
5. Spotkanie grupy młodzieżowej młodszej będzie w piątek, o godz. 19.00, starszej – w sobotę o godz. 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10.30. Próba scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 14.00.
6. Od przyszłej niedzieli będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.
7. W ramach Tygodnia Misyjnego, od jutra będzie w naszym kościele przeprowadzana zbiórka plastikowych nakrętek na butelki. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany misjonarzom na budowę studni głębinowych w Afryce w ramach akcji „Nakrętka na misyjne studnie”. Nakrętki będzie można wrzucać od jutra, do specjalnego kosza w przedsionku kościoła.
8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych wyrażamy w modlitwie, zamawianych Mszach św. oraz w wypominkach. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej i wypominkach będziemy powierzać bliskich naszym sercom zmarłych pół godziny przed Mszą św. Wypominki roczne będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00, a w Wojkowej przed Mszą św. o godz. 9.30.
9. Zapraszam do obejrzenia Sali Pamięci im. Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka, można sobie też zabrać gratisowo książki z biblioteki Ks. Prałata, składając dobrowolną ofiarę na Caritas.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o życiu misjonarzy oraz jak przyjmować Komunię św. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Zbigniewa i Małgorzaty Jarzębak
           18.00 1/ ++ Stefania, Jan, Artur Homiak – od syna Bronisława z rodziną
                       2/ + Janina Chorążyk, w 30 dniu po śmierci – od córki Janiny

Wt. 7.00 + Ks. Andrzej Ślusarz

        15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od Damiana Lasyk z rodziną
        18.00 1/ + Jan Mordarski

Śr. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Zofii Jamrozowicz
       18.00 1/ ++ Anna i Paweł Dankiewicz – od rodziny
                  2/ + Bogdan Półtorak – od rodzeństwa

Czw. 7.00 + Zofia Kantek, w 7 dniu po śmierci – od syna Wiesława

          15.45 (Wojkowa) + Jan Jędrusik – w 2 rocznicę śmierci
          18.00 1/ W int. próśb i podziękowań, za wstawiennictwem św. Rity
                     2/ ++ Józef i Maria Bębenek – w 13 rocz. śmierci

Pt. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Bulanda – w 5 rocznicę śmierci
       18.00 1/ + Maria Tomczyk – od Ireny i Jana Grycz
                  2/ ++ Jadwiga i Józef Chlipała – od córki z rodziną

So. 15.45 (Wojkowa) ++ Joanna i Antoni Koszut
       18.00 1/ ++ Rozalia i Józef Sroka
                  2/ ++ Stefania i Józef Cieśla – w rocz. śmierci Stefanii

Niedz. 8.00 1/ + Michał Polański

              9.30 (Wojkowa) + Jan Cebula, w 6 rocz. śmierci – od syna Adama z rodziną

             11.00 1/ ODPUST Za Parafian
                       2/ + Emil Czapliński – od córki Grażyny z rodziną

             13.30 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – od mieszkańców Powroźnika

             15.00 1/ + Jan Mordarski