OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 11-18.10.2020

1. Dziś, w Dniu Papieskim, przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako pomoc stypendialną dla młodzieży.
2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa; w piątek wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej. W przyszłą niedzielę będziemy odchodzić Światowy Dzień Misyjny.
3. W środę przypada Święto Edukacji Narodowej – dzień szczególnej modlitwy za nauczycieli i wychowawców, zarówno żyjących jak i zmarłych. Z tej okazji wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy wyrazy wdzięczności za dzieło kształcenia młodego pokolenia i najlepsze życzenia.
4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W Wojkowej o godz. 15.45 sprawowana jest Msza św. a po niej różaniec, W Powroźniku różaniec o godz. 17.30, a później Msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele, bądź też w domu w rodzinach.
5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 będzie animowana przez zespół młodzieżowy.
6. W najbliższą sobotę wybieramy się na pielgrzymkę parafialną szlakiem św. Jana Pawła II, w 100 rocznicę jego urodzin. Wyjazd o godz. 6.45 spod cerkwi w Powroźniku, powrót jest przewidziany ok. godz. 21.00. Całodzienne wyżywienie jest we własnym zakresie.
7. Spotkanie grupy młodzieżowej będzie w piątek, o godz. 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10.00, a w Wojkowej o godz. 11.00. Próba scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 14.00.
8. Odpust parafialny ku czci św. Judy Tadeusza będzie za dwa tygodnie, 25 października.
9. W Sali, obok zegara, została przygotowana Sala Pamięci im. Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka. Sala jest udostępniona do prywatnego zwiedzania godzinę przed Mszą św. Zwiedzanie jest darmowe. Przypominam, że z przedsionka kościoła można sobie zabrać do domu gratisowo książki z biblioteki Ks. Prałata: są one sukcesywnie dokładane. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki z logo Caritas, z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.
10. Ośrodek Pomocy Społecznej w Muszynie informuje, że w tym tygodniu będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Osoby, które korzystały z tej formy pomocy w kwietniu, nie muszą wypełniać nowego skierowania. Żywność będzie wydawana przy magazynach PKP według następującego porządku: Wojkowa w środę w godz. 9.00 do 10.00; Powroźnik w środę w godz. 10.00 do 11.00.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o nowej encyklice papieża Franciszka. Jest też film DVD „Ziemia Maryi”. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pon. 7.00 + Łukasz Szarota – od Janiny i Andrzeja Jagiełów

          15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb- od Anety i Krzysztofa Faron z rodziną
          18.00 1/ W int. nowoochrzczonej Mai – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców

Wt. 7.00 + Józefa Majka

         15.45 (Wojkowa) ++ Maria i Franciszek Turek
         18.00 1/ W int. Filipa, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od babci

Śr. 15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od Bożeny i Janusza Samek
       18.00 1/ + Antoni Malczak
                  2/ ++ Julia i Józef Smela

Czw. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb- od Mariusza Faron z rodziną
          18.00 1/ ++ Jadwiga, Ignacy Biskup – od córki Beradetty z rodziną
                     2/ + Magdalena Sasak, w rocz. śmierci – od męża Jana

Pt. 15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od siostry Małgorzaty z mężem
       18.00 1/ + Jadwiga Wrona
                  2/ + Kazimierz Rymarczyk, w 8 rocz. śmierci – od syna z rodziną

So. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od rodziny Lasyków
        18.00 1/ ++ Piotr, Maria, Antoni Hopej

Niedz. 8.00 1/ + Emil Czapliński – od żony
                        2/ + Franciszek Lorek

              9.30 (Wojkowa) W int. Anny i Pawła, w 20 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci

             11.00 1/ + Marian Giza, w 4 rocz. śmierci – od żony z rodziną

             15.00 1/ + Zofia Potoniec, w 35 rocz. śmierci – od syna Tadeusza z rodziną