OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 4-11.10.2020

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać! Dziękuję też wszystkim, którzy przygotowali uroczystość odpustową w Wojkowej w ubiegłą niedzielę: mieszkańcom Wojkowej oraz naszemu chórowi parafialnemu. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej; w środę wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski, wraz ze zbiórką do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako pomoc stypendialną dla młodzieży.
3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W Wojkowej o godz. 15.45 sprawowana jest Msza św. a po niej różaniec, W Powroźniku różaniec o godz. 17.30, a później Msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele, bądź też w domu w rodzinach.
4. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 będzie z udziałem dzieci.
5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
6. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II, w 100 rocznicę jego urodzin. Odbędzie się ona w sobotę, 17 października. W planie pielgrzymki jest odwiedzenie miejsc: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska oraz Kraków-Łagiewniki. Cena: 80 PLN (przejazd + bilet do Muzeum Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach).
7. Spotkanie grupy młodzieżowej młodszej będzie w piątek, o godz. 19.00; spotkanie starszej grupy młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10.00. Próba śpiewu scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 15.00.
8. Młodzież z klasy VIII przystąpi w tym tygodniu do egzaminu z wiedzy religijnej, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Egzamin odbędzie się w ramach katechezy w szkole, w najbliższy czwartek o godz. 8.00.
7. Z radością informuję, że w naszym nowym kościele, w sali obok zegara, została przygotowana stała ekspozycja pamiątek po śp. Ks. Prałacie Bogusławie Zawiślaku. Jest to Sala Pamięci im. Ks. Prałata. Sala będzie udostępniona do prywatnego zwiedzania od najbliższego wtorku przez cały październik, godzinę przed Mszą św. (czyli od godz. 16.30, a w niedzielę od godz. 14.00) oraz bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej. Zwiedzanie jest darmowe. Dziękuję Lucynie i Markowi Ziębowicz za pomoc w przygotowaniu tej ekspozycji. W przedsionku kościoła od wtorku będą wystawione książki z biblioteki Ks. Prałata. Będzie można je sobie zabrać do domu gratisowo, a przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki z logo Caritas, z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.
7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o leczeniu sanatoryjnym oraz o beatyfikacji Carla Acutisa. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb- od Anny Myjak
          18.00 1/ + Władysław Malczak – w 12 rocz. śmierci
                     2/ + Łukasz Szarota – od Ireny i Franciszka Kucia

Wt. 7.00 + Ryszard Dulak – od Heleny i Marian Giza
        15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od brata Andrzeja z rodziną
        18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od Janusza i Beaty Ozimek

Śr. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Grażyny Syjud
       18.00 1/ W int. Beaty i Leszka, w 30 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę matki Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym – od dzieci
                   2/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – od mieszkańców Powroźnika

Czw. 15.45 (Wojkowa) W int. Alicji Kurpaska – o błog. Boże i opiekę Matki Bożej na czas studiów
18.00 1/ ++ Rozalia i Wojciech Pawlik – od siostry
           2/ + Józef Gościński – od chrześnicy Janiny Miechurskiej z rodziną

Pt. 15.45 (Wojkowa) + Janusz Jamrozowicz – od Franciszka i Katarzyny Myjak
      18.00 1/ + Józef Citak
                 2/ + Helena Nowak – od rodziny Kuraś

So. 15.45 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od chrześnicy Bernadety z rodziną
       18.00 1/ + W int. Bartosza, w 18 rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu – od rodziców i brata
                   2/ + Dorota Oleksy, w 6 rocz. śmierci – od Emmy i Jana Oleksych

Niedz. 8.00 1/ W int. Piotra, w 60 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od żony i dzieci
                       2/ W int. Małgorzaty i Mateusza, w 1 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i siostry

               9.30 (Wojkowa) ++ Żywisława, Stefania, Franciszek, Adam

               11.00 1/ W int. Władysława, w 70 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od córek z rodzinami

               15.00 1/ + Ks. Józef Cieśla, w 30 dniu po śmierci – od rodzeństwa z rodzinami