OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 13-20.09.2020

1. Nasza Parafia pogrążyła się w głębokim smutku, po śmierci śp. Ks. Józefa Cieśli – naszego Rodaka. Ks. Józef urodził się 24 listopada 1952. Po ukończeniu studiów teologicznych został wyświęcony na kapłana w roku 1992, dla Diecezji Fulda w Niemczech. W diecezji tej pracował duszpastersko w charakterze wikariusza a potem proboszcza. W ostatnim czasie przebywał na emeryturze. Pomagał też duszpastersko w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Termin pogrzebu będzie znany jutro.
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej; w środę wspomnienie liturgiczne św. Korneliusza i Cypriana; w piątek święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski.
3. W poniedziałek, o godz. 17.30, z racji Święta Podwyższenia Krzyża św. będzie odprawiona Droga Krzyżowa, a po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. modlitwy do św. Stanisława Kostki.
4. Msze św. będą w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 w nowym kościele, oprócz wtorku: w tym dniu Msza św. będzie w cerkwi. Pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec.
5. W piątek zapraszam na Mszę św. młodzież z klasy VIII, wraz z rodzicami: będzie to rozpoczęcie duchowego przygotowania do przyjęcia Sakr. Bierzmowania.
6. W tym tygodniu spotkanie grupy młodzieżowej w piątek, o godz. 19.00, spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00, próba śpiewu scholi DSM w sobotę o godz. 15.00.
7. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.edk.org.pl. Msza św. Msza św. na rozpoczęcie EDK będzie w naszym kościele w piątek o godz. 18.00, następnie uczestnicy EDK wyruszą na „Trasę św. Jakuba Młodszego Apostoła”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00, w sali przy kościele.
8. Składam podziękowanie panom z Górnego Powroźnika za prace przy konserwacji ogrodzenia wokół cmentarza oraz przy układaniu kostki brukowej na paletach. Bóg zapłać!
9. W najbliższą sobotę planujemy dokończyć prace przy konserwacji i układaniu kostki. Dlatego bardzo proszę mężczyzn w Powroźnika, którzy nie mogli przyjść w dwie minione soboty, oraz innych chętnych o pomoc w najbliższą sobotę, 19 września, od godz. 8.00. Należy zabrać ze sobą rękawice ochronne. Zbiórka przy cmentarzu.
10. W sobotę, 26 września o godz. 10.00 w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbędzie się modlitewne czuwanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy w zakrystii.
11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o wartości przebaczenia i jak pomóc chorym na schizofrenię.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 18.00 1/ + Zenobiusz – od chrześnicy Justyny

Wt.18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od sąsiadów Zuzanny i Zbigniewa Tubek
                   2/ ++ Zofia i Michał Dulak, w 10 rocz. śmierci – od synowej z rodziną

Śr. 16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od wnuków Klaudii i Jakuba

       18.00 1/ ++ zmarłe członkinie Róży Matek pw. Narodzenia NMP
                  2/ + Zofia Smoczyńska, w 10 rocz. śmierci – od syna z żoną

Cz. 18.00 1/ + Zofia Smoczyńska – w 10 rocz. śmierci

Pt. 7.00 1/ + Ks. Józef Cieśla, w 7 dzień po śmierci – od rodzeństwa z rodzinami

     18.00 1/ W intencji uczestników EDK – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                2/ + Łukasz Szarota – od kolegi Jana z Tarnowa
                3/ + January Smoczyński – od brata z żoną

So. 18.00 1/ + January Smoczyński
                   2/ ++ Jan, Maria Galik i synowie: Władysław i Stefan

Niedz. 8.00 1/ W int. Kacpra, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu – od rodziców i brata
                       2/ + Jan Mordarski

              9.30 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od syna Antoniego

              11.00 1/ + Stefania Dziekan-Kozłowska – w 1 rocz. śmierci

             15.00 1/ W int. Marii i Edwarda, w 50 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od siostry Zosi

Od 7 września odprawiane są Msze św. gregoriańskie za śp. Józefa Gościńskiego, złożone z intencji pogrzebowych. Msze św. sprawuje ks. Adam Lis w Seminarium Duchownym w Toruniu.