OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 6-13.09.2020

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Msze św. z obrzędem poświęcenia ziarna siewnego będą w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Msze św. będą w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00: przez cały tydzień w nowym kościele. Pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec.
5. W przyszłą niedzielę przypada trzynasty dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 15.00 odmówimy różaniec fatimski.
6. W tym tygodniu wznawiamy spotkania grup parafialnych. Grupę młodzieżową zapraszamy na spotkanie w piątek, o godz. 19.00, wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00, natomiast scholę DSM w sobotę o godz. 16.00.
7. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest zaplanowana na 18 września. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.edk.org.pl. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy fundacją lub własną pracą przygotowali kapliczki i oznaczenia EDK na „Trasie św. Jakuba Młodszego Apostoła”. Bóg zapłać!
8. Składam podziękowanie p. Adrianowi Groń za solidne wyczyszczenie drewnianego ogrodzenia i dachu na kaplicy cmentarnej. Dziękuję też panom z Dolnego Powroźnika i Osiedla za prace przy konserwacji ogrodzenia wokół cmentarza. Bóg zapłać!
9. W najbliższą sobotę planujemy dokończyć konserwację drewnianego ogrodzenia wokół cmentarza. Dlatego bardzo proszę chętnych mężczyzn z Powroźnika Górnego od cerkwi do „Ujęcia wody” o pomoc w najbliższą sobotę, 12 września, od godz. 8.00. Należy zabrać ze sobą rękawice ochronne i pędzel do malowania drewna. Zbiórka przy cmentarzu.
10. W naszej Parafii powstała grupa Apostolatu „Margaretka”, którzy będą modlić się w int. ks. Mateusza. Serdecznie dziękuję za tę inicjatywę.
11. P. Sołtys zwraca się z prośbą do mieszkańców Powroźnika i Wojkowej o zwiększenie liczby pasażerów na linii autobusowej Wojkowa-Powroźnik-Muszyna /z przystankiem przy Ośrodku Zdrowia w Muszynie/. Od liczby pasażerów będzie bowiem zależeć, czy ta linia autobusowa zostanie utrzymana w przyszłym roku. Równocześnie p. Sołtys zawiadamia, że do 18 września w UMiGU w Muszynie /pok. nr 17/ jest wyłożony do wglądu projekt planistyczny zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Muszyna.
12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o nowym roku szkolnym i o 30 rocznicy powrotu religii do szkół.

Pon. 18.00 1/ + Andrzej Giza, w 38 rocz. śmierci – od żony z rodziną

Wt. 16.30 /Wojkowa/ ++ Anna, Kazimierz, Mateusz, Jefrozyna, Aleksander, Szymon, Maria, Paraskiewa, Jan, Mikołaj, Janina

18.00 1/ W int. Róży Matek pw. Narodzenia NMP i ich rodzin, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                   2/ W int. Ks. Mateusza, o błog. Boże w posłudze kapłańskiej w naszej Parafii – od Apostolatu „Margaretka”