OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 30.08-6.09.2020

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy Ks. mgra Mateusza Szwabowskiego, neoprezbitera, pochodzącego z Parafii Katedralnej w Tarnowie. Ks. Mateuszowi życzymy wielu łask Bożych i Darów Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej w naszej Parafii.
2. W liturgii tego tygodnia: w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 18.00; we wtorek Msza św. będzie w cerkwi.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00.
4. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W sierpniu na ten cel złożono 16 450 zł: Powroźnik – 14 390 zł, Wojkowa – 2 060 zł. Bóg zapłać!
6. We wtorek o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej. Proszę również o obecność rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym będzie w poniedziałek: w Wojkowej o godz. 16.00, w Powroźniku o godz. 17.00. Młodzież szkolną proszę o obowiązkowe skorzystanie z Sakramentu Pokuty.
7. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest zaplanowana na 18 września. Rejestracja wszystkich uczestników będzie możliwa od 1 września na stronie www.edk.org.pl.
8. Składam podziękowanie p. Łukaszowi Wolakowi i wspólnikowi, którzy dokonali konserwacji elementów drewnianych na wieży dzwonnej nowego kościoła. Bóg zapłać!
9. W najbliższą sobotę planujemy wykonać czyszczenie i konserwację drewnianego ogrodzenia wokół cmentarza. Chcemy te prace wykonać przy pomocy Parafian. Dlatego bardzo proszę chętnych mężczyzn z Powroźnika Dolnego i Osiedla mieszkających od granicy z Muszyną do cerkwi o pomoc w najbliższą sobotę, 5 września, od godz. 8.00. Należy zabrać ze sobą rękawice ochronne, szczotkę drucianą, szczotkę z twardym włosiem, szpachelkę, pędzel do malowania drewna. Zbiórka przy cmentarzu.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o Matce Teresie z Kalkuty i o medycynie narracyjnej.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 13.00 Msza św. pogrzebowa: + Józef Gościński

           18.00 1/ W int. Karoliny i Jewhena, w 1 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o Błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
                     2/ ++ rodzice: Katarzyna i Antoni Zielińscy, w 8 rocz. śmierci
                     3/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak, w 30 dniu po śmierci – od Parafian z Powroźnika /Ks. Józef/

Wt. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: O dary Ducha Świętego dla nauczycieli i uczniów w nowym roku szkolnym

          18.00 1/ + Jan Przybycień, w rocznicę śmierci – od żony i dzieci
                     2/ + Bronisław Kurzeja, z okazji imienin – od żony i dzieci /Ks. Józef/

Śr. 16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od ZNP Oddział w Muszynie

        18.00 1/ + Stefania Nosal, z okazji imienin – od córki z rodziną
                   2/ + Stefan Galik – w dniu imienin
                   3/ + Łukasz Szarota – od Beaty i Marka Sajdak z rodziną /Ks. Józef/

Cz. 18.00 1/ ++ Stanisława i Wojciech Szczepaniak
                  2/ W int. Izabeli w dniu urodzin i imienin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej /Ks. Józef/

Pt. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od Renaty i Krzysztofa Gniewek

      16.30 /Wojkowa/ ++ Lesław, Jerzy Jarzębak

      18.00 1/ W int. Liliany z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od babci i dziadzia
                 2/ ++ Rozalia i Andrzej Surma /Ks. Józef/

So. 18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od syna Piotra z dziewczyną
                   2/ + Łukasz Szarota – od Stanisławy i Kazimierza Padula
                   3/ + Helena Nowak – od córki Danuty z mężem i dziećmi /Ks. Józef/

Niedz. 8.00 1/ W int. członkiń Róży pw. Matki Bożej Pocieszenia i ich rodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                       2/ + Ryszard Szczepaniak, w 7 rocz. – od rodziców i syna Dawida /Ks. Józef/

               9.30 (Wojkowa) + Antoni Głąb – od Róży Ojców z Wojkowej

               11.00 1/ ++ Anna i Władysław Sroka – od dzieci

               15.00 1/ W int. Patryka, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu – od rodziców, brata i babci