OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 23-30.08.2020

1. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, na pomoc mieszkańcom Bejrutu w Libanie. Zebrana kwota wyniosła 3 991 zł. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Bartłomieja; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Moniki; w piątek św. Augustyna; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
3. Jutro po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie rano, o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 18.00. We wtorek Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie w cerkwi.
5. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W lipcu na ten ceł złożono 355 zł.
6. Wykaz wszystkich Mszy św. zamówionych za śp. Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii, w zakładce obok ogłoszeń duszpasterskich. Większość z zamówionych 232 Mszy św. zostanie sprawowana poza naszą parafią.
7. W najbliższy piątek posługę duszpasterską wikariusza w naszej parafii rozpocznie Ks. mgr Mateusz Szwabowski, wyświęcony na kapłana w tym roku, pochodzący z Parafii Katedralnej z Tarnowa.
8. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o nowych zadaniach wspólnot parafialnych oraz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr.

Pon. 7.00 1/ + Waldemar Walendzik – od Małgorzaty i Bogumiła Tokarczyk z dziećmi

18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od syna Adama z żoną
                    2/ + Łukasz Szarota od członków Róży Mężczyzn pw. Chrystusa Króla /Ks. Józef/

Wt. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od Elżbiety i Pawła Polańskich z rodziną