OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 23-30.08.2020

1. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, na pomoc mieszkańcom Bejrutu w Libanie. Zebrana kwota wyniosła 3 991 zł. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Bartłomieja; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Moniki; w piątek św. Augustyna; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
3. Jutro po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie rano, o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 18.00. We wtorek Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie w cerkwi.
5. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W lipcu na ten ceł złożono 355 zł.
6. Wykaz wszystkich Mszy św. zamówionych za śp. Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii, w zakładce obok ogłoszeń duszpasterskich. Większość z zamówionych 232 Mszy św. zostanie sprawowana poza naszą parafią.
7. W najbliższy piątek posługę duszpasterską wikariusza w naszej parafii rozpocznie Ks. mgr Mateusz Szwabowski, wyświęcony na kapłana w tym roku, pochodzący z Parafii Katedralnej z Tarnowa.
8. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o nowych zadaniach wspólnot parafialnych oraz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ + Waldemar Walendzik – od Małgorzaty i Bogumiła Tokarczyk z dziećmi

         18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od syna Adama z żoną
                    2/ + Łukasz Szarota od członków Róży Mężczyzn pw. Chrystusa Króla /Ks. Józef/

Wt. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od Elżbiety i Pawła Polańskich z rodziną

        18.00 1/ + Ludwik Kozieński
                   2/ + Waldemar Walendzik – od uczestników pogrzebu /Ks. Józef/

Śr. 7.00 1/ + Łukasz Szarota – od Bernadety i Bronisława Homiak

       16.30 /Wojkowa/ O zdrowie i błog. Boże dla rodzin: Tychańskich, Cichańskich i Koniów

        18.00 1/ W int. Członkiń Róży pw. NMP Częstochowskiej i ich rodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o        błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                   2/ W int. Hanny i Stanisława – o błog. Boże w życiu małżeńskim i rodzinnym/Ks. Józef/
Cz. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od Agaty i Andrzeja Smela z dziećmi

       18.00 1/ + Alojzy Żywczak – od Anety i Mara Galik z rodziną
                   2/ + Helena Nowak, w 7 dniu po śmierci – od męża Tadeusza /Ks. Józef/

Pt. 7.00 1/ + Łukasz Szarota – od rodziny Sowów

        18.00 1/ W int. Róży pw. Wniebowzięcia NMP, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże w rodzinach, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                  2/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące /Ks. Józef/

So. 7.00 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – od Parafian z Powroźnika

       15.00 /Wojkowa/ Ślub: Justyna Czop – Wojciech Bryl

        18.00 1/ ++ Karol, Władysława, Stanisław Tomasiak i zmarli z rodziny
                   2/ + Ryszard Dulak – od Zbigniewa i Edyty Smela /Ks. Józef/

Niedz. 8.00 1/ W int. Józefa, w 80 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od żony i dzieci z rodzinami
                        2/ ++ Piotr i Anna Janus, Anna Hebda /Ks. Józef/

           9.30 (Wojkowa) + Franciszek Jarzębak – w rocz. śmierci

          11.00 1/ + Feliks Sroka, w 1 rocz. śmierci – od żony, córek, zięcia i wnuka

          15.00 1/ W int. Zofii, w rocznicę urodzin, z podz. za okazane dobro w leczeniu chorób i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu – z int. Marii
                     2/ W int. Heleny Basta, w 90 rocznicę urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu