OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 9-16.08.2020

1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka. Dziękuję też Parafianom za liczny udział w pogrzebie i zamówione Msze św. Bóg zapłać! Od 6 sierpnia sprawowane są Msze św. gregoriańskie za śp. Ks. Prałata, które odprawia ks. Eugeniusz Bednarek z diecezji gnieźnieńskiej – misjonarz w Kamerunie.
2. W związku z tzw. „czerwoną strefą” zagrożenia epidemiologicznego, od dnia 8 sierpnia w nowym kościele w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie do 160 osób; w zabytkowej cerkwi w Powroźniku i w Wojkowej – do 20 osób. Wokół obu świątyń może przebywać do 150 osób. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obowiązuje użycie maseczki ochronnej.
3. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca; we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Klary; w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego.
4. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
5. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
6. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie w cerkwi.
7. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski.
8. W piątek, na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować ks. Krzysztofowi za dwuletnią posługę duszpasterską wśród nas. Zapraszam do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
9. W miniony czwartek rozpoczęły się prace przy budowie nowej plebanii. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w tej budowie.
10. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o konwencji stambulskiej i o sanktuarium maryjnym Rywałdzkiej.

Pon. 7.00 1/ + Waldemar Walendzik – od Marii i Tadeusza Borkowskich

18.00 1/ + Wiesław Kaczyński, w rocznicę śmierci – od żony i dzieci z rodzinami
                      2/ ++ Jan i Józefa Bobowscy, w 24 rocz. śmierci Jana – od syna z rodziną /Ks. Józef/

Wt. 7.00 1/ + Ryszard Dulak – od Marii Smela