OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 2-9.08.2020

1. Nasza Parafia pogrążyła się w głębokiej żałobie po śmierci Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka. Odszedł do Pana w 85 roku życia, w 62 roku kapłaństwa. W Parafii Powroźnik pracował duszpastersko 51 lat. Był proboszczem Parafii w latach 1969 – 2004. Po przejściu na emeryturę pozostał w Parafii i do ostatnich dni swojego życia pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Dziś, po Mszy św. o godz. 16.00, zostanie odmówiony różaniec za Zmarłego. Jutro od godz. 14.00 będziemy mogli indywidualnie pożegnać się z Ks. Prałatem w cerkwi, gdzie będzie wystawiona Jego trumna. Wejście do cerkwi będzie możliwe po 5 osób, z obowiązkowo założoną maseczką ochronną. O godz. 17.30 będzie procesja z trumną od cerkwi do nowego kościoła. Podczas tej procesji odmówimy różaniec. W nowym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i pożegnanie przez przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych. We wtorek, w nowym kościele, od godz. 8.00 będzie indywidualna modlitwa przy trumnie Zmarłego. O godz. 10.30 odmówimy różaniec. O godz. 11.00 będzie Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem Ks. Biskupa, a następnie odprowadzenie na cmentarz. Zechciejmy wszyscy włączyć się w modlitwę i udział w uroczystościach pogrzebowych. Niech to będzie wyraz wdzięczności za długie lata posługi Ks. Prałata wśród nas.
2. W związku z pogrzebem Ks. Prałata zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na krótkie spotkanie, dziś na plebanii, o godz. 17.00
3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
4. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę św. Dominika. W Nowym Sączu tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego, z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu oraz z modlitwami w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, wraz z Modlitewną Grupą Wsparcia. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje.
6. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
7. Msze św. w tym tygodniu będą w poniedziałek i wtorek rano o godz. 7.00; od środy do soboty o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek Msza św. o godz. 7.00 będzie w cerkwi.
8. Sierpień to miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Starajmy się, aby szczególnie w tym czasie naszymi modlitwami oraz przykładem życia zatroszczyć się o trzeźwość w rodzinach.
9. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o gotyckich katedrach i o sanktuarium maryjnym w Studzienicznej.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ ++ Franciszek i Łucja Mrzygłód, w 50 rocz. śmierci – od córki Marii Mrzygłód
                    2/ + Sławomir Fabisiak, w 30 dniu po śmierci – od Janiny i Teresy

Wt. 7.00 1/ ++ Michalina i Jan Giza – od córki Haliny z rodziną
                  2/ ++ Bogdan, Piotr, Andrzej Oczkoś, w 4 rocz. śmierci Bogdana

Śr. 7.00 1/ + Waldemar Walendzik – od pracowników Szkoły Podstawowej w Powroźniku

       16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Bożeny i Janusza Samek

       18.00 1/ + Małgorzata Krężołek – od męża Piotra

Cz. 7.00 1/ + Łukasz Szarota – od Marka Kawula z rodziną

        18.00 1/ ++ Julia i Antoni Florek
                   2/ + Ryszard Dulak – od rodziny Surmów

Pt. 7.00 1/ + Waldemar Dulak – od chrześniaka Dariusza z żona i dziećmi

       16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb – od córki Katarzyny z rodziną

       18.00 1/ ++ Joanna i Franciszek Zaręba – od córki Janiny
                  2/ + Łukasz Szarota – od córki Lidki z rodziną

So. 7.00 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak, w 7 dniu po śmierci
                 2/ + Zenon Borkowski, w 9 rocz. śmierci – od żony

         18.00 1/ + Tadeusz Hajduga

Niedz. 8.00 1/ + Rolanda Foryś, z okazji imienin – od siostry z rodziną
                        2/ + Mieczysław Mosur, w 9 rocz. śmierci – od żony i dzieci

               9.30 (Wojkowa) W int. członkiń Róży pw. MBNP w Wojkowej, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych członkiń o wieczne zbawienie

               11.00 1/ + Łukasz Szarota – od Zofii i Józefa Cieśla
                         2/ + Ignacy Zygmunt, w 23 rocz. śmierci – od żony Marii i synów: Adama, Stanisława i Józefa z rodzinami

               15.00 1/ + Krystian Sady, w 3 rocz. śmierci – od Eweliny z rodzicami i rodzeństwem