OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 26.07-02.08.2020

1. W naszej Parafii obchodzimy dziś Odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła, Patrona naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie za pełnioną posługę Ks. Marcinowi Krakowskiemu, z Parafii Księży Filipinów w Tarnowie.
2. Po zakończeniu Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów.
3. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie liturgiczne św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego. Jest to równocześnie I sobota miesiąca.
4. Jutro, po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP, w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 będzie w cerkwi.
6. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
7. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W lipcu na ten cel złożono 16 120 zł: Powroźnik – 14 100 zł, Wojkowa – 2 020 zł.
8. Sierpień to miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Starajmy się, aby szczególnie w tym czasie naszymi modlitwami oraz przykładem życia zatroszczyć się o trzeźwość w rodzinach.
9. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o sanktuarium maryjnym w Kodeniu.

Pon. 18.00 1/ ++ Anna i Jakub Rymarczyk, z okazji imienin – od córki Leokadii z rodziną
                      2/ + Ryszard Dulak – od sąsiadów Rusiniaków
                      3/ + Łukasz Szarota – od rodziny Ciarachów

Wt. 18.00 1/ + Elżbieta Król w 16 rocz. śmierci – od męża