OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 21-28.06.2020

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, na zapłacenie zaległych rachunków za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać!
2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczny i pobożny udział w Oktawie Bożego Ciała. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Osobom niosącym feretrony i sztandary, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do uświetnienia Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać!
3. W liturgii tego tygodnia: w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę wspomnienie liturgiczne NMP Nieustającej Pomocy – odpust w Krynicy – Czarnym Potoku.
4. Wewnątrz świątyni obowiązuje użycie maseczek ochronnych oraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
5. W tym tygodniu przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 17.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci z przedszkola oraz uczniów Szkoły Podstawowej będzie w piątek o godz. 8.00. Na to zakończenie zapraszam też rodziców i nauczycieli.
6. Msze św. w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. Pół Mszą św. odmawiamy różaniec. Przez cały miesiąc po Mszy św. odmawiamy Litanię do NSPJ w ramach nabożeństw czerwcowych.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. W środę, po Mszy św. wieczornej, będzie przygotowanie liturgii. Do pierwszej spowiedzi św. dzieci przystąpią w sobotę, o godz. 9.00. Zachęcam do spowiedzi także rodziców i rodziny tych dzieci. Zwracam się z prośbą, aby, w miarę możliwości, osoby nie związane z uroczystością pierwszokomunijną zaplanowały udział we mszach świętych o godz. 8.00 bądź o 15.00.
8. W poniedziałek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – Patronki spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych. Za jej przyczyną będziemy modlić się o ich pomyślne rozwiązanie. O godz. 18.00 będzie Msza św. i nabożeństwo, wraz z błogosławieństwem róż. Przed wejściem do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.
9. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W maju na ten cel zostało złożone 445 zł.
10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. pierwszych piątkach miesiąca i o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim.

Pon. 18.00 1/ + Marian Giza, z okazji Dnia Ojca – od syna Piotra
                      2/ ++ Jan i Franciszka Peregrym

Wt. 18.00 1/ + Jan Półtorak, z okazji Dnia Ojca – od córki Barbary z rodziną
                    2/ + Jan Padula