OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 14-21.06.2020

1. Obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam w ciągu tygodnia na Msze św., z procesją wokół kościoła: w Wojkowej o godz. 16.30 a w Powroźniku o godz. 18.00. W czwartek będzie zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo wszystkich dzieci: w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św., z procesją wokół kościoła, będzie o godz. 18.00. Odpust w Krynicy – Parafia pw. NSPJ.
3. Wewnątrz świątyni nadal obowiązuje użycie maseczek ochronnych oraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. W przestrzeni otwartej użycie maseczek nie jest obowiązkowe, przy zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie ok. 2m. Ponieważ podczas procesji zachowanie takiego dystansu jest utrudnione, ze względów bezpieczeństwa proszę o użycie maseczek także podczas procesji wokół kościoła.
4. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie liturgiczne św. Alberta Chmielowskiego; w sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP – odpust w Czyrnej.
5. Pół godziny przed popołudniową Mszą św. odmawiamy różaniec. W piątek o godz. 17.00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu. Przez cały miesiąc po Mszy św. odmawiamy Litanię do NSPJ w ramach nabożeństw czerwcowych.
6. Serdecznie dziękuję rodzinom w Górnego i Dolnego Powroźnika za wykonanie pięknych ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało. Bóg zapłać!
7. Dzieci z naszego przedszkola, z Oddziału „Zerówka”, zapraszam jutro na Mszę św. i wręczenie dyplomików ukończenia katechizacji przedszkolnej: W Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
8. Uczniów klasy 4 naszej SP zapraszam na nabożeństwo we wtorek, o godz. 18.00. Po nabożeństwie będzie przygotowanie rocznicy I Komunii św. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
9. Dzieci z klasy 3 SP zapraszam na spotkanie w środę, o godz. 19.00. W ramach spotkania będzie przygotowanie uroczystości I Komunii św.
10. Spotkanie Rady Parafialnej dziś, o godz. 17.00 na plebanii.
11. Tegoroczny III Festyn Parafialny jest planowany na niedzielę 6 września. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej. Cały dochód z festynu przeznaczamy na dzieła charytatywne w Parafii.
12. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona za zapłacenie ogrzewania kościoła w okresie wczesnej wiosny.
13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie.

Pon. 16.30 /Wojkowa/ ++ Zygmunt Sopata, jego rodzice i rodzeństwo
           18.00 1/ ++ Janina i Henryk Mąka – z int. rodzeństwa
                      2/ W int. Janiny w 60 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci
                      3/ + Waldemar Walendzik – od wnuczek Ani i Leny

Wt. 16.30 /Wojkowa/ ++ Julia i Michał Pochlid
         18.00 1/ W int. Szymona, w 1 rocz. urodzin – z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                    2/ ++ Wiesław, Zofia, Grzegorz Drozd

Śr. 16.30 /Wojkowa/ W int. Piotra, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i rodzeństwa
        18.00 1/ + Marian Pulit – od Mariusza i Damiana – Firma Auto Serwis Nosal
                   2/ + Helena Majerska – od Janiny Szczepaniak
                   3/ + Jan Płachta – od rodziny Sowów

Cz. 16.30 /Wojkowa/ Z prośbą o liczne powołania kapłańskie i zakonne oraz o oddalenie epidemii koronawirusa – od Róży Kobiet O. Pio
       18.00 1/ W int. dzieci i młodzieży naszej Parafii o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                  2/ W int. Wandy, z okazji imienin – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od synów Wincentego i Henryka
                  3/ + Łukasz Szarota – od Ireny i Marka Trojan

Pt. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Marii i Franciszka Trybulec
       18.00 1/ ++ Jan i Maria Turek
                  2/ + Jan Płachta, z okazji imienin – od żony i dzieci

So. 15.00 Ślub: Kinga Jurczyńska i Tomasz Kucz
        18.00 1/ W int. Stanisława i Stanisławy w 50 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od wnuków
                  2/ + Jan Mordarski
                  3/ + Marian Pulit – od rodziny Rzemińskich z Patrycją

Niedz. 8.00 1/ + Jan Szczepaniak, z okazji imienin i Dnia Ojca – od syna Henryka z żoną
                        2/ + Emil Miejski – od Henryka i Ewy Szczepaniak

9.30 (Wojkowa) + Maria Bulanda – w 5 rocz. śmierci

11.00 1/ Rocznica I Komunii św.
                        2/ ++ Kazimierz i Paweł Ryba

15.00 W int dziecka otrzymującego Sakr. Chrztu św.