OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 31.05-7.06.2020

1. W związku ze zniesieniem limitu osób obecnych w kościołach, Biskup Tarnowski wydał zarządzenie, zgodnie z którym od 1 czerwca odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach w naszym kościele. Jednocześnie utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem COVID-19. Wewnątrz świątyni nadal obowiązuje użycie maseczek ochronnych oraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
2. Dziś o godz. 11.00 będzie ostatnia transmisja Mszy św. na stronie Facebook „Nasz Powroźnik”. Serdecznie dziękuję p. Grzegorzowi Wolakowi za prowadzenie tych transmisji w czasie rygoru sanitarnego.
3. W liturgii tego tygodnia: jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w Powroźniku o godz. 7.00 i 18.00, w Wojkowej o 16.30. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie liturgiczne św. Bonifacego; w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
4. Msze św. w tym tygodniu będą o godz. 18.00. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec. Natomiast po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, w ramach nabożeństw czerwcowych.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu oraz z modlitwami w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, wraz z Modlitewną Grupą Wsparcia. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej /wyjątkowo/ o godz. 16.00. Składka będzie przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi.
6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
7. W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W związku z tym proszę wszystkich, którzy nie dopełnili tego obowiązku religijnego, aby w tym tygodniu przystąpili do spowiedzi św. Spowiadać będziemy codziennie przed Mszą św., oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w czwartek i piątek przed Mszą św. Dodatkowo będzie też spowiedź w Powroźniku w piątek od godz. 19.00 do 20.30.
8. Młodzież z klasy VIII przystąpi w najbliższy piątek do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość ta odbędzie się w Parafii pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju, o godz. 16.00. Bezpośrednim przygotowaniem to tego wydarzenia będzie udział w Triduum: we wtorek, środę i czwartek młodzież będzie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w przygotowaniu liturgicznym tej uroczystości. Udział młodzieży w Triduum jest obowiązkowy. W miarę możliwości prosimy też o obecność rodziców.
9. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego.
10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Nie będzie w tym roku tradycyjnej procesji z kościoła parafialnego do cerkwi, natomiast będziemy uczestniczyć w procesji do czterech ołtarzy wokół kościoła. Wyznaczone rodziny prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach, które wspólnie zostaną ustalone z ks. proboszczem. Podaję wykaz rodzin do zrobienia czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną:
– I Ołtarz – Andrzej Smela, Michał Homa, Zofia Kantek, Marian Zaremba, Lucyna Żak, Marian Góra, Andrzej Bobowski, Wiesław Bobowski
– II Ołtarz – Janina Citak, Paweł Citak, Wiesław Majerski, Zdzisław Zawadzki, Janusz Gagatek, Jerzy Guzik, Marcin Magarewicz
– III Ołtarz – Adam Zygmunt, Józef Zygmunt, Stanisław Zygmunt, Krzysztof Półtorak, Maria Półtorak, Stanisław Słomka
– IV Ołtarz – Kazimierz Półtorak, Piotr Radzik, Adrian Groń, Renata Pasiut, Janusz Skarłosz, Józef Oleksy, Robert Jarzębak
11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać o tym, jak wygląda proces beatyfikacyjny oraz o owocach Ducha Świętego.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pon. 7.00 1/ O zdrowie i błog. Boże dla dzieci, a dla chorych o łaskę uzdrowienia – od Rady Sołeckiej
          16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Władysława i Ewy Półtorak
          18.00 1/ + Józef Padula – 9 rocz. śmierci
                     2/ W int. dzieci objętych modlitwą Róży Różańcowej Rodziców pw. św. Józefa w Powroźniku, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                     3/ + Leon Cichoń – od uczestników pogrzebu

Wt. 18.00 1/ ++ Maria i Józef Bębenek – w 27 rocz. śmierci
                    2/ + Wiesław Knap – od Mariusza Hajdugi z rodziną
                    3/ W int. Justyny, okazji imienin – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

Śr. 18.00 1/ + Marian Pulit – od Jacka i Małgorzaty Wiśniowskich
                  2/ + January Smoczyński – od uczestników pogrzebu

Cz. 16.30 /Wojkowa/ + Antoni Głąb, w 7 dniu po śmierci – od żony Michaliny
        18.00 1/ + Alojzy Żywczak – od Ireny i Jana Grycz
                   2/ + Jadwiga Ogórek – od Zarządu i Pracowników PGK w Muszynie
                   3/ W int. mieszkańców Powroźnika, w 10 rocznicę po powodzi – z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od Rady Sołeckiej

Pt. 7.00 1/ + Jan Płachta – od sąsiadów Ewy i Juliana Wójcik
                2/ + Łukasz Szarota – od Barbary Prusek z rodziną

        16.00 /Wojkowa/ ++ Zofia i Józef Myjak
        18.00 1/ ++ Władysław i Aniela Malczak
                   2/ W int. Justyny i Mariusza, w 10 rocz. ślubu – z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

So. 18.00 1/ + Stanisław Owsianka, w 14 rocz. śmierci – z int. mamy i córki Moniki z rodziną
                   2/ + Bronisław Kurzeja
                   3/ + Zofia Oleksy, w 4 rocz. śmierci – od męża z dziećmi i wnuka Oliwiera

Niedz. 8.00 1/ + Jadwiga Ogórek – od rodziny Kaczorów
                        2/ + Łukasz Szarota – od Teresy Witowskiej

               9.30 (Wojkowa) ++ Franciszek i Józefa Sopata

              11.00 1/ W int. Beaty i Piotra, w 25 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od mamy
                        2/ W int. dziecka nowoochrzczonego i całej rodziny, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej i świętych Patronów

               15.00 1/ W int. Zofii, w 1 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców