OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 24-31.05.2020

1. Zachęcam do duchowej łączności z liturgią Mszy św. poprzez transmisje multimedialne na stronie Facebook: „Nasz Powroźnik” dziś, o godz. 11.00 i za tydzień o godz. 11.00.
2. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, w kościele parafialnym w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie 60 osób. W kościele w Wojkowej – 10 osób. Uczestnicząc we Mszy św. na zewnątrz świątyni, pamiętajmy o zachowaniu między sobą bezpiecznej odległości.
3. Przez cały miesiąc trwają nabożeństwa majowe: w Wojkowej po Mszy św. o godz. 16.30; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe i Msza św.
4. Msze święte w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św., będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z dyżurem w konfesjonale. Zachęcam do sakramentalnego pojednania się z Bogiem w trwającym okresie wielkanocnym.
5. W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Filipa Neri; w piątek wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej. Przez cały tydzień uczestniczymy w nowennie do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.
6. We wtorek przypada Dzień Matki. W tym dniu nie zapomnijmy i naszych mamach, którym tak wiele zawdzięczamy.
7. W piątek zapraszam na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
8. Do Sakramentu Bierzmowania młodzież przystąpi w dniu 5 czerwca (piątek) o godz. 16.00, w kościele pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju. W związku z tym zapraszam młodzież klasy VIII na Mszę św. do kościoła parafialnego w najbliższy wtorek (26 maja), o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie omówienie spraw związanych z przygotowaniem do tego sakramentu. Obecność młodzieży jest obowiązkowa! Proszę też o obecność rodziców.
9. Spotkanie przygotowujące do I Komunii św. będzie w środę o godz. 19.00.
10. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się!”. Dla dzieci proponujemy Promyczek Dobra.
11. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przelewem na konto parafialne, na funkcjonowanie Parafii i na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać! Numer konta bankowego naszej Parafii: 03 8809 0005 2001 0005 2618 0001.

Pon. 16.30 /Wojkowa/ ++ Maria Mirek, Kazimiera Pustułka – z okazji Dnia Matki
           18.00 1/ + Marian Pulit – od Danuty i Mariana Horowskich z dziećmi
                      2/ + Aleksandra, w 30 dniu po śmierci – od córki

Wt. 16.30 /Wojkowa/ + Maria Cebula – z okazji Dnia Matki