OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 17-24.05.2020

1. Zachęcam do duchowej łączności z liturgią Mszy św. poprzez transmisje multimedialne na stronie Facebook: „Nasz Powroźnik” dziś, o godz. 11.00 i za tydzień o godz. 11.00.
2. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, w kościele parafialnym w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie 60 osób. W kościele w Wojkowej – 10 osób. Uczestnicząc we Mszy św. na zewnątrz świątyni, pamiętajmy o zachowaniu między sobą bezpiecznej odległości. Przypominam też o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych.
3. Przez cały maj trwają nabożeństwa majowe: w Wojkowej po Mszy św. o godz. 16.30; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe i Msza św.
4. W ciągu tygodnia będą otwarte drzwi główne do przedsionka kościoła w godzinach: 9.00 – 17.00.
5. Msze święte w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św., będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z dyżurem w konfesjonale. Zachęcam do sakramentalnego pojednania się z Bogiem w trwającym okresie wielkanocnym.
6. W liturgii tego tygodnia: od jutra do środy będziemy obchodzić dni modlitw o urodzaje, tzw. „dni krzyżowe”. Przez trzy kolejne dni o godz. 18.00 udamy się przed krzyż misyjny, odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych, a po modlitwach pod krzyżem odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego; w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity – Patronki spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych. Za jej przyczyną będziemy modlić się o ich pomyślne rozwiązanie. Po nabożeństwie majowym o godz. 18.00 będzie Msza św. i nabożeństwo, wraz z błogosławieństwem róż. Przed wejściem do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę. Z racji ograniczeń, związanych z limitem osób obecnych wewnątrz świątyni, będzie można też uczestniczyć w tym nabożeństwie poprzez transmisję internetową na stronie Facebook „Nasz Powroźnik” w piątek o godz. 18.00.
8. Zachęcam wszystkich do prywatnego odmawiania Różańca codziennie o godz. 20.30, z intencją o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują.
9. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się!”. Dla dzieci proponujemy Promyczek Dobra.
6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przelewem na konto parafialne, na funkcjonowanie Parafii i na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać! Numer konta bankowego naszej Parafii: 03 8809 0005 2001 0005 2618 0001.
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Sebastian Józef Gradowski, zam. w Szczawniku oraz Patrycja Kinga Jamrozowicz, zam. w Wojkowej – druga zapowiedź

Pon. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Dawida Cebula
           18.00 1/ + Marian Pulit – od córki Joanny z mężem i dziećmi
                      2/ W int. Barbary, o błog. Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej

Wt. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Katarzyny i Jana Syjud z rodziną
         18.00 1/ W intencjach Panu Bogu wiadomych
                    2/ + Aleksandra – od brata z rodziną
                    3/ + January Smoczyński – od rodziny Gierszewskich

Śr. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Barbary i Romana Sosnowskich
       18.00 1/ + Jan Mordarski
                  2/ W int. Anety i Artura, w 3 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej