OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 10-17.05.2020

1. Zachęcam do duchowej łączności z liturgią Mszy św. poprzez transmisje telewizyjne i multimedialne. Transmisja internetowa Mszy św. niedzielnej na stronie Facebook: „Nasz Powroźnik” będzie dziś, o godz. 11.00, oraz w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
2. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego, w kościele parafialnym w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie 30 osób. W kościele w Wojkowej – 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy św. mają osoby związane z zamówioną intencją mszalną. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Przypominam też, że w celu ochrony przed epidemią koronawirusa, miejscach publicznych istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust.
3. Przez cały maj trwają nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Wojkowej po Mszy św. o godz. 16.30; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe i następnie Msza św. (30 osób wewnątrz świątyni).
4. W ciągu tygodnia będą otwarte drzwi główne do przedsionka kościoła w godzinach: 9.00 – 17.00.
5. Msze święte w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. Codziennie, pół godziny przed Mszą św., będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z dyżurem w konfesjonale. Zachęcam do sakramentalnego pojednania się z Bogiem w trwającym okresie wielkanocnym.
6. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie liturgiczne św. Zofii; w czwartek święto św. Macieja Apostoła; w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszego Biskupa Tarnowskiego, w dniu jego imienin.
7. Zachęcam wszystkich do prywatnego odmawiania Różańca codziennie o godz. 20.30, z intencją o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują.
8. W przedsionku kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się!”. Dla dzieci proponujemy Promyczek Dobra.
6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przelewem na konto parafialne, na funkcjonowanie Parafii i na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać! Numer konta bankowego naszej Parafii: 03 8809 0005 2001 0005 2618 0001.
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Sebastian Józef Gradowski, zam. w Szczawniku oraz Patrycja Kinga Jamrozowicz, zam. w Wojkowej – pierwsza zapowiedź

Pon. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Krzysztofa Jamrozowicza
           18.00 1/ + Marian Giza, z okazji urodzin – od żony z rodziną
                      2/ ++ Rozalia, Andrzej Surma
                     3/ + January Smoczyński – od Juliana Majewskiego

Wt. 15.00 Msza św. pogrzebowa: śp. Ryszard Dulak (różaniec – godz. 14.30)
         16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od Teresy i Józefa Faron z rodziną
         18.00 1/ W int. Domu Opieki Społecznej – o błog. Boże i opiekę Matki Bożej
                    2/ + Łukasz Szarota – od Jolanty i Pawła Hajduga z dziećmi

Śr. 16.30 /Wojkowa/ + Jan Myjak – od sąsiadów Kałuzińskich
       18.00 1/ + Marian Pulit – od rodziny Matyjów z Krynicy