OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 3-10.05.2020

1. Zachęcam do duchowej łączności z liturgią Mszy św. poprzez transmisje telewizyjne i multimedialne, pozostając w swoich domach. Transmisja internetowa Mszy św. niedzielnej na stronie Facebook: „Nasz Powroźnik” będzie dziś, o godz. 11.00, oraz w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
2. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego, w kościele parafialnym w Powroźniku może przebywać w tym samym czasie maksymalnie 30 osób, co jest związane z powierzchnią budynku, wynoszącą 454 m2. W kościele w Wojkowej – 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy św. mają osoby związane z zamówioną intencją mszalną. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Przypominam też, że w celu ochrony przed epidemią koronawirusa, miejscach publicznych istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: do Chrystusa Przemienionego będziemy modlić się za uzależnionych i współuzależnionych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, w tym Modlitewną Grupę Wsparcia.
4. Przez cały maj trwają nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Wojkowej po Mszy św. o godz. 16.30; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe i następnie Msza św. (przy zachowaniu wymogu obecności do 30 osób wewnątrz świątyni).
5. W ciągu tygodnia kościół parafialny będzie otwarty w poniedziałek, środę i piątek w godzinach: 12.00 – 15.00. We wtorek, czwartek i sobotę będą otwarte drzwi główne do przedsionka kościoła w godzinach: 9.00 – 15.00.
6. Msze święte w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. Codziennie, pół godziny przed Mszą św., będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z dyżurem w konfesjonale. Zachęcam do sakramentalnego pojednania się z Bogiem w trwającym okresie wielkanocnym.
7. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Floriana, męczennika; w środę święto św. Filipa i Jakuba Apostołów; w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. W dzisiejszą niedziele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
8. Zachęcam wszystkich do prywatnego odmawiania Różańca codziennie o godz. 20.30, z intencją o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują.
9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny.
6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przelewem na konto parafialne, na funkcjonowanie Parafii i na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać! Numer konta bankowego naszej Parafii: 03 8809 0005 2001 0005 2618 0001.

Pon. 16.30 /Wojkowa/ W int. kapłanów posługujących w naszej Parafii
           18.00 1/ W intencjach Panu Bogu wiadomych